Connect with us

Motoryzacja

Profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Samochody ciężarowe są szczególną grupą pojazdów, na których spoczywa ogromna odpowiedzialność. Każdego dnia transportują one tony różnorodnego towaru z punktu A do punktu B. Mimo, że każdego dnia pomagają zarobić swoim właścicielom czasem same potrzebują pomocy. Stłuczki, usterki czy konieczność wymiany części to regularne sprawy, które zdarzają się podczas posiadania samochodu ciężarowego. Wtedy profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych może być jedyną pomocą, która weźmie udział w naprawie auta.

Jakie usługi wykonuje dobry serwis samochodów ciężarowych?

 

Sprawdzony i bogaty serwis samochodów ciężarowych wykonuje różnorodne usługi wykonywane z myślą o dobru każdej ciężarówki. Na wstępie profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych wykonuje oczywiście naprawy powypadkowe, które zdarzają się na drogach każdego dnia. Dzięki serwisowi samochód może szybko wrócić na drogę i prezentować się tak jak wyglądał przed wypadkiem. Aby przywrócić pojazd do takiego stanu najczęściej wymienia się różnorodne części na nowe. Ta czynność również przydaje się podczas samoistnych usterek samochodów ciężarowych. Są one bardzo eksploatowane dlatego niejednokrotnie potrafią się zepsuć bez udziału osób trzecich. Wtedy części zamienne również są na wagę złota.

Oprócz wcześniej wymienionych czynności serwis samochodów ciężarowych może wykonywać również przeglądy techniczne. Z reguły przedsiębiorcy lubią kiedy w jednym miejscu posiadają pakiet usług. Przegląd techniczny jest swego rodzaju zezwoleniem i dopuszczeniem pojazdu ciężarowego do ruchu drogowego. Czasem samochody ciężarowe nie przechodzą przeglądów technicznych – wtedy niektóre części muszą zostać naprawione. Łącząc stację kontroli pojazdów z mechanikiem można wykonać to od razu co minimalizuje czas konieczny na przetransportowanie auta do mechanika i powrót do stacji kontroli pojazdu na kolejną próbę przeglądu.

Podsumowanie

 

Jak widać serwis samochodów ciężarowych może być wielofunkcyjnym miejscem niosącym pomoc wszystkim przedsiębiorcom zarządzającym firmami TSL. Serwis to miejsce, w którym prędzej czy później znajdzie się każda ciężarówka. Warto znaleźć ten najbardziej wszechstronny i najbardziej profesjonalny.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Katalog części używanych do samochodów ciężarowych – jak znaleźć najepsze części?

Każdy właściciel samochodu ciężarowego wie, że utrzymanie takiego pojazdu w dobrej kondycji wymaga regularnej konserwacji oraz wymiany części zużytych lub uszkodzonych. Jednakże zakup nowych części może być kosztowny, zwłaszcza gdy wymiana dotyczy droższych elementów. W takich sytuacjach warto rozważyć zakup części używanych. Jak jednak znaleźć odpowiednie części dla swojego samochodu ciężarowego? Oto kilka wskazówek. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Popularne pojazdy dostawcze na wynajem

W biznesie przewozowym bardzo ważnym elementem są samochody ciężarowe, które budują całą firmę. Bez nich transport drogowy określonego towaru nie mógłby być możliwy. W niektórych sytuacjach firmy potrzebują dodatkowych samochodów do pracy ,,na cito” bądź chcą je pozyskać bez ogromnego wkładu finansowego. Wtedy oferta wynajmu pojazdów staje się dla nich bardzo interesująca. Przykładowo tradycyjne samochody dostawcze z plandeką do wynajęcia można znaleźć w większości firm zajmujących się tego typu usługami.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Jak zabezpieczany jest ruch podczas prac drogowych?

Polska opleciona jest siecią dróg różnego typu – najczęściej wykorzystywane są drogi wojewódzkie, ale też autostrady czy drogi ekspresowe. By móc wygodnie i bezpiecznie się nimi poruszać, konieczne jest regularne kontrolowanie stanu nawierzchni. Na jakość asfaltu na polskich drogach wpływa wiele czynników jak np. warunki atmosferyczne. Dzięki planowanym remontom i naprawom możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-holowanie-samochodu/ https://beesafe.pl/kontakt/ https://beesafe.pl/porady/podatek-od-sprzedazy-samochodu/