Connect with us

Motoryzacja

Przegląd zalet płyty poślizgowej

Przegląd zalet płyty poślizgowej

Płyta poślizgowa jest urządzeniem mechanicznym, którego kluczowe zadanie polega na destabilizacji toru jazdy pojazdu. Jest wykorzystywana do doskonalenia techniki jazdy i coraz częściej można ją spotkać w szkołach nauki jazdy, gdzie kandydaci na kierowców różnych kategorii są przygotowywani do egzaminu praktycznego.

Płyta poślizgowa Warszawa ma za zadanie symulowanie tego, co nieprzewidywalne. Znajdujący się na niej kierowca nie może przewidzieć, w którym kierunku zdestabilizuje się tor ruchu pojazdu, może więc poczuć się jak na trasie, na której panują trudne warunki atmosferyczne. Dzięki ćwiczeniom na płycie kursant rozpoznaje niebezpieczne sytuacja takie, jak choćby wpadnięcie w poślizg. Uczy się też, jak radzić sobie z nimi i wychodzić z nich obronną ręką. Płyta zwiększa jego sprawność, instruktorzy potwierdzają przy tym, że podnosi pewność siebie młodego kierowcy. Jest stosowana podczas kursów, wiele szkół organizuje jednak zajęcia na niej także z myślą o tych osobach, które mają już prawo jazdy, a teraz doskonalą swoje umiejętności.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z ofertą naszej szkoły na automobilklubpolski.pl.

Motoryzacja

Profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Samochody ciężarowe są szczególną grupą pojazdów, na których spoczywa ogromna odpowiedzialność. Każdego dnia transportują one tony różnorodnego towaru z punktu A do punktu B. Mimo, że każdego dnia pomagają zarobić swoim właścicielom czasem same potrzebują pomocy. Stłuczki, usterki czy konieczność wymiany części to regularne sprawy, które zdarzają się podczas posiadania samochodu ciężarowego. Wtedy profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych może być jedyną pomocą, która weźmie udział w naprawie auta. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Jak zabezpieczany jest ruch podczas prac drogowych?

Polska opleciona jest siecią dróg różnego typu – najczęściej wykorzystywane są drogi wojewódzkie, ale też autostrady czy drogi ekspresowe. By móc wygodnie i bezpiecznie się nimi poruszać, konieczne jest regularne kontrolowanie stanu nawierzchni. Na jakość asfaltu na polskich drogach wpływa wiele czynników jak np. warunki atmosferyczne. Dzięki planowanym remontom i naprawom możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Usługi mechaników samochodowych w Warszawie

Warszawa to duże miasto będące stolicą naszego kraju. Aktualnie dość ciężko jest wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie i życie na co dzień w tym mieście bez dostępu do samochodów. Dzięki pojazdom możliwe jest sprawne przemieszczanie się po tym dużym mieście, a także na dalszych trasach. Auta przydają się do użytku codziennego, na wyjazdy turystyczne, służbowe, itp. Istnieje też wiele pojazdów przeznaczonych do transportu większej ilości pasażerów czy też ładunków. Oczywiście błędy po stronie kierowców, wypadki drogowe czy też zwyczajne zużycie są czynnikami mogącymi doprowadzić do różnych usterek i awarii pojazdów. W takiej sytuacji konieczne jest skorzystanie z ofert mechaników świadczących różne usługi przedstawione poniżej. (więcej…)

Continue Reading

Trending

Stylowe meble łazienkowe https://source-reklama.pl/wygodne-meble-ogrodowe-kanapy-i-sofy/ https://herniatedlumbardisc.net/co-obejmuje-podstawowe-ubezpieczenie-samochodu-oc-bez-tajemnic/