Connect with us

Motoryzacja

Przegląd zalet płyty poślizgowej

Przegląd zalet płyty poślizgowej

Płyta poślizgowa jest urządzeniem mechanicznym, którego kluczowe zadanie polega na destabilizacji toru jazdy pojazdu. Jest wykorzystywana do doskonalenia techniki jazdy i coraz częściej można ją spotkać w szkołach nauki jazdy, gdzie kandydaci na kierowców różnych kategorii są przygotowywani do egzaminu praktycznego.

Płyta poślizgowa Warszawa ma za zadanie symulowanie tego, co nieprzewidywalne. Znajdujący się na niej kierowca nie może przewidzieć, w którym kierunku zdestabilizuje się tor ruchu pojazdu, może więc poczuć się jak na trasie, na której panują trudne warunki atmosferyczne. Dzięki ćwiczeniom na płycie kursant rozpoznaje niebezpieczne sytuacja takie, jak choćby wpadnięcie w poślizg. Uczy się też, jak radzić sobie z nimi i wychodzić z nich obronną ręką. Płyta zwiększa jego sprawność, instruktorzy potwierdzają przy tym, że podnosi pewność siebie młodego kierowcy. Jest stosowana podczas kursów, wiele szkół organizuje jednak zajęcia na niej także z myślą o tych osobach, które mają już prawo jazdy, a teraz doskonalą swoje umiejętności.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z ofertą naszej szkoły na automobilklubpolski.pl.

Motoryzacja

Katalog części używanych do samochodów ciężarowych – jak znaleźć najepsze części?

Każdy właściciel samochodu ciężarowego wie, że utrzymanie takiego pojazdu w dobrej kondycji wymaga regularnej konserwacji oraz wymiany części zużytych lub uszkodzonych. Jednakże zakup nowych części może być kosztowny, zwłaszcza gdy wymiana dotyczy droższych elementów. W takich sytuacjach warto rozważyć zakup części używanych. Jak jednak znaleźć odpowiednie części dla swojego samochodu ciężarowego? Oto kilka wskazówek. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Popularne pojazdy dostawcze na wynajem

W biznesie przewozowym bardzo ważnym elementem są samochody ciężarowe, które budują całą firmę. Bez nich transport drogowy określonego towaru nie mógłby być możliwy. W niektórych sytuacjach firmy potrzebują dodatkowych samochodów do pracy ,,na cito” bądź chcą je pozyskać bez ogromnego wkładu finansowego. Wtedy oferta wynajmu pojazdów staje się dla nich bardzo interesująca. Przykładowo tradycyjne samochody dostawcze z plandeką do wynajęcia można znaleźć w większości firm zajmujących się tego typu usługami.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Samochody ciężarowe są szczególną grupą pojazdów, na których spoczywa ogromna odpowiedzialność. Każdego dnia transportują one tony różnorodnego towaru z punktu A do punktu B. Mimo, że każdego dnia pomagają zarobić swoim właścicielom czasem same potrzebują pomocy. Stłuczki, usterki czy konieczność wymiany części to regularne sprawy, które zdarzają się podczas posiadania samochodu ciężarowego. Wtedy profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych może być jedyną pomocą, która weźmie udział w naprawie auta. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending