Connect with us

Zdrowie i Uroda

Przygotuj się do lata i usuń brodawki i pieprzyki

Ludzie uwielbiają przygotować się do wiosny i lata – przechodzą na dietę odchudzającą i szlifują swoją formę. Kupują nowe ubrania i buty, zaczynają zdrowo się odżywiać i pić więcej wody. Warto pamiętać jednak o tym, że przygotowania do wiosny i lata powinny zawierać w sobie również działania zmierzające nie tylko do poprawy wyglądu, ale też poprawiające zdrowie i bezpieczeństwo. Należą do nich na przykład badania pieprzyków i brodawek na ciele.

Zmiany skórne na szyi

Jakie zmiany skórne powinny być wyjątkowo szczegółowo badane i kontrolowane? Różnego rodzaju brodawki na szyi, pieprzyki na uszach oraz innych częściach twarzy, na dekolcie oraz nogach, oraz innych fragmentach ciała mocno wyeksponowanych na słońce. To właśnie te zmiany skórne są bowiem najbardziej narażone na szkodliwe działanie promieni UVA i UVB. Nawet stosowanie kremów z filtrem nie do końca je chroni, bo należałoby nakładać nową porcję kremu praktycznie co kilka godzin, co raczej jest naprawdę rzadko stosowane.

Brodawki na szyi i innych częściach ciała pod baczną kontrolą

Niestety brodawki oraz pieprzyki mogą stosunkowo szybko zmienić się pod wpływem słońca, przekształcając się w poważne zmiany nowotworowe czyli na przykład czerniaka. Jednym ze sposobów przeciwdziałania jest ich wycinanie, co bardzo często jest zalecane przez dermatologów. Brodawki umiejscowione na częściach ciała mocno wyeksponowanych na działanie słońca, która dodatkowo często ulegają otarciu na przykład przez ubranie, lepiej usunąć zawczasu. Usuwanie brodawek jest całkowicie bezbolesne i prowadzone w warunkach ambulatoryjnych. Praktycznie od razu po usunięciu można wrócić do normalnego funkcjonowania, jest to tak mało inwazyjny zabieg.

Usuwanie brodawek Katowice

Usuwanie brodawek zapewnia dużo większe bezpieczeństwo, ponieważ wraz z wycięciem brodawki czy pieprzyka usuwa się tkanki, które mogą przekształcić się w komórki rakowe. Wycinanie pieprzyków i znamion to zatem najprostszy sposób profilaktyki czerniaka, dostępny tak naprawdę dla każdego w ramach ubezpieczenia NFZ lub w postaci zabiegów w prywatnej klinice.

Usuwanie brodawek Katowice cena

Cena usuwania brodawek lub pieprzyków w prywatnych klinikach nie jest duża i najczęściej zamyka się w kwocie około 500 – 800 zł. Właśnie tyle kosztuje zwiększenie bezpieczeństwa poprzez wycięcie niebezpiecznych znamion, które mogłyby przekształcić się w raka pod wpływem słońca i innych szkodliwych czynników.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Twojej nieruchomości?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Twojej nieruchomości?

Wybór ubezpieczenia nieruchomości może być zawiły i skomplikowany, ale jest to decyzja, która może się okazać kluczem do Twojego spokoju ducha. Jak więc podejść do tego tematu, aby dokonać najlepszego wyboru?

Zrozumienie Twoich potrzeb

Przed rozpoczęciem poszukiwań, zastanów się nad tym, czego dokładnie potrzebujesz. Czy jesteś właścicielem kamienicy w centrum miasta, czy może domu jednorodzinnego na przedmieściach? Każda nieruchomość ma inne potrzeby i ryzyko, więc ważne jest, aby dostosować ubezpieczenie nieruchomości do Twojej sytuacji.

Rozważ różne rodzaje ochrony

Ubezpieczenie nieruchomości nie jest jednorodne. Istnieje wiele rodzajów ochrony, takich jak ubezpieczenie od pożaru, kradzieży czy żywiołów. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować, które z tych rodzajów ochrony są dla Ciebie najbardziej istotne.

Porównaj oferty

Porównanie ofert różnych firm ubezpieczeniowych to klucz do znalezienia najlepszego ubezpieczenia dla Twojej nieruchomości. Zwróć uwagę na zakres ochrony, cenę, a także opinie klientów. Jeśli szukasz sprawd

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak poprawić koloryt cery – najlepsze sposoby na przywrócenie blasku skórze twarzy

Z biegiem czasu, skóra może tracić swój naturalny blask, staje się szara i matowa. Równomierny kolor skóry twarzy to oznaka zdrowia i nasza wizytówka, która świadczy o stylu życia. Jakie są przyczyny utraty kolorytu oraz jakie zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc przywrócić jej dawny blask? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Laserowe usuwanie owłosienia – dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg dla każdego, kto chce pozbyć się niechcianych włosków. Poznaj wskazania do laserowego usuwania owłosienia.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://beesafe.pl/porady/eurotax-wycena-samochodu/ zobacz wiecje https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/