Connect with us

CIEKAWE

Renowacja budynków z cegły

Renowacja budynków z cegły to obecni popularny zabieg w zakresie współczesnego designu i architektury wnętrz. Cegła jest popularnym materiałem, stosowanym na zewnątrz i wewnątrz w wystroju. Często decydujemy się na jej odnowienie, zwłaszcza w przypadku starszych budowli, gdzie zachowała się w dobrym stanie…

Renowacja budynków z elementami z cegły

Odnowienie budynku, które posiadają cegłę wymaga wiedzy i specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu możliwe jest np. usunięcie warstw tynku, by dotrzeć do pierwotnej warstwy – ceglanej. Czasami elementy np. ceglanej elewacji wymagają znacznie większego nakładu czasu i finansów, ponieważ konieczne okazuje się wymienienie części cegieł, lub np. nowe fugowanie. Jest to czasochłonne zajęcie, ale można je wykonać samodzielnie, oszczędzając pieniądze.

Popularnością cieszą się ceglane elewacje, które efektywnie prezentują się na zewnątrz. Renowacja budynków z takimi elementami bywa opłacalna, kiedy materiał, mimo upływu czasu, jest w dobrym stanie. Sprawne oko fachowca może to szybko ocenić.

Odnowienie np. elementów ceglanych na elewacji wiąże się, w pierwszej kolejności z koniecznością usunięcia zabrudzeń, często z wielu lat. To efekt osadzania się kurzu, pyłu i zabrudzeń, co jest szczególnie widoczne w miastach i okolicach silnie zurbanizowanych.

Etapy procesu renowacji w przypadku budynków z cegły

Renowacja wiąże się, jak wspomniano wyżej, z potrzebą odświeżenia, czyli, w pierwszej kolejności, usunięcia zabrudzeń. Cegłę na zewnątrz najlepiej myć ciepłą wodą, z dodatkiem specjalnego środka czyszczącego. Można do tego użyć myjki ciśnieniowej, kiedy spoina między cegłami nie kruszy się.

W sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie samodzielnie usunąć zabrudzeń – warto wezwać ekipę, która zajmuje się piaskowaniem. Innym zabiegiem jest hydropiaskowanie, które jest mniej skuteczne, ale też mniej inwazyjne i nie niszczy naturalnej struktury cegły.

W dalszej kolejności konieczne jest np. odnowienie fug lub spoin pomiędzy cegłami. Wówczas renowacja budynków jest prosta, nie wymaga fachowej pomocy specjalistów. Może się, jednak zdarzyć, że spoiny są w znacznym stopniu zniszczone, co powoduje, że trzeba je usunąć, a szpary oczyścić i nałożyć nową zaprawę do fugowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Polskimi Pracowniami Konserwacji Zabytków

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

​​Wygodny pokój dwuosobowy Wrocław na weekend!

Jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu w towarzystwie bliskiej osoby, to pokój dwuosobowy Wrocław może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Miasto to pełne uroku i atrakcji, które można odkrywać we dwoje, tworząc niezapomniane wspomnienia. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Gdzie jechać na obóz?

Czas tak szybko leci, że człowiek niedawno co witał rok szkolny, a tu już za kilka dni przyjdzie się z nim oficjalnie pożegnać. Nadchodzi czas letniego wypoczynku. Urlop już od dawna jest zaplanowany. Każdy z wielką radością oczekuje na rodzinny wypoczynek. Dorośli mogą również pomyśleć o tym, aby dzieciom zaplanować obóz żeglarski 2023 lub też inny wyjazd zorganizowany. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

zobacz https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ zobacz wiecje