Connect with us

CIEKAWE

Szczyrk i okolice

Szczyrk to piękne miasto w Beskidzie Śląskim. Jest to również idealna baza wypadowa, by zwiedzić okoliczne miejscowości i góry, które rozciągają się w pobliżu. Noclegi Szczyrk to idealny punkt, z którego można wyruszać na codzienne wyprawy. Co warto zobaczyć w Szczyrku i okolicach?

Skrzyczne – obowiązkowo!

Będąc w Szczyrku nie można pominąć najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego – Skrzyczne. Jest to obowiązkowe miejsce wyprawy dla wszystkich, którzy spędzają nocleg Szczyrk.

Na szczyt prowadzą dwa szlaki piesze, których pokonanie zajmie około 30 – 35 minut. Jest też możliwość wjazdu na szczyt kolejką linową.

Kolej linowa na Skrzyczne to jedna z największych atrakcji Szczyrku. Jest to nowoczesna, kolej, którą można wjechać z dolnej stacji w Szczyrku, poprzez Jaworzynę, aż na szczyt Skrzycznego. Przy odrobinie szczęścia można podziwiać panoramę Beskidów oraz przy bardzo dobrej pogodzie Tatry.

Na szczycie znajduje się 87 metrowa wieża RTV oraz schronisko PTTK, w którym można przenocować. Noclegi w górach to niezapomniane przeżycie. Widoki, klimat i ten niesamowity wschód słońca jest niezapomnianym przeżyciem. Noclegi w górach mają swój niezaprzeczalny urok, czar, który nie może równać się z żadnym innym miejscem. Rano można obserwować panoramę miasta, która nieśmiało wynurza się z nocnej mgły.

Jaskinia w Trzech Kopcach

Będąc w Szczyrku warto wybrać się do Brennej, gdzie można odwiedzić Grotę Klimczoka. Jest to typowa jaskinia osuwiskowa szczelinowa, która powstała w wyniku popękania i rozsunięcia się skał piaskowych budujących okoliczne góry.

Jaskinia w Trzech Kopcach ma postać labiryntu pośród kilkupoziomowych korytarzy i sal typu zwaliskowego o nietypowych nazwach jak: Sala Zbójców, Sala Ewy, Sala Przedpokój, Sala Kazików, Sala Końcowa, Wysoka Komora, Strych, Komnata Nietoperzy, czy Komnata Chrystusa.

Wejście do jaskini znajduje się niedaleko żółtego szlaku biegnącego z Klimczoka na Błatnią lub czerwonego szlaku turystycznego z Karkoszczonki na Klimczok. Nocleg Szczyrk dają możliwość świetnego dojazdu do tego miejsca i rozpoczęcia trasy.

Szczyrk to idealna baza wypadowa by poznać Beskid Ślaski. Noclegi Szczyrk dają możliwość zobaczenia wielu okolic w pobliżu i na pewno są idealną bazą, z której można wyruszać na wyprawy w nieznane. Podziwiać okoliczne góry, czy poznawać miasteczka, które znajdują się w pobliżu.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

​​Wygodny pokój dwuosobowy Wrocław na weekend!

Jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu w towarzystwie bliskiej osoby, to pokój dwuosobowy Wrocław może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Miasto to pełne uroku i atrakcji, które można odkrywać we dwoje, tworząc niezapomniane wspomnienia. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Gdzie jechać na obóz?

Czas tak szybko leci, że człowiek niedawno co witał rok szkolny, a tu już za kilka dni przyjdzie się z nim oficjalnie pożegnać. Nadchodzi czas letniego wypoczynku. Urlop już od dawna jest zaplanowany. Każdy z wielką radością oczekuje na rodzinny wypoczynek. Dorośli mogą również pomyśleć o tym, aby dzieciom zaplanować obóz żeglarski 2023 lub też inny wyjazd zorganizowany. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

zobacz wiecje https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ zobacz wiecje