Connect with us

Technologia

Własny blog – daj poznać się światu!

Własny blog to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z karierą w Internecie – wiele znanych osób właśnie w ten sposób rozpoczynało własną działalność w sieci, którą później z czasem rozbudowali. Własny blog to dobry początek, aby zapoznać się z zasadami działania stron internetowych i stopniowe rozbudowywanie społeczności skupionej wokół naszej osoby. O czym pamiętać zakładając własny blog?

Zakładamy bloga!

Aby założyć błoga najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych platform takich jak WordPress. Na samym początku nie tylko możemy korzystać z darmowego hostingu tej domeny, ale też wykorzystać jeden z wielu szablonów graficznych, które będą widoczne na naszym blogu. Z czasem jednak – kiedy zacznie przybywać nam obserwujących i odwiedzających – będziemy musieli przemyśleć hosting WordPress czyli wykupienie przestrzeni na serwerach zewnętrznych u jednej z firm oferujących ten rodzaj usług.

O czym musimy pamiętać decydując się na płatny hosting? Przede wszystkim sprawdźmy oferowane przez daną firmę możliwości. To, co powinno interesować nas najbardziej to oczywiście transfer oraz limit powierzchni dyskowej. Transfer to ilość danych pobieranych przez użytkowników podczas przeglądania naszej strony. Im cięższa strona tym więcej transferu pochłonie. Dla początkujących blogów wystarczy ok 10GB transferu miesięcznie. Limity powierzchni dyskowej również powinny być dokładnie dopasowane do wielkości naszego bloga, ale też tego, czy posiadamy dopasowanego do domeny e-maila. Wśród innych zagadnień wymienia się backupy, pomoc techniczną, bezpieczeństwo oraz dostępne technologie.

Chcąc stale przyciągać nowych gości na swoją stronę stawiaj na niepowtarzalność, kreatywne treści i rzetelne informacje. Warto także pamiętać o regularnych publikacjach, np. raz w tygodniu.

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Kiedy zafundujesz sobie okrągła antenę satelitarną?

Kilkadziesiąt lat temu posiadanie w Polsce telewizji satelitarnej było przejawem bogactwa a co za tym idzie pewnego luksusu.

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Fixly – szybki sposób na znalezienie fachowca  

Znalezienie rzetelnego specjalisty od usług wcale nie musi być czasochłonne. Dzięki aplikacji mobilnej Fixly można to zrobić w kilka minut, zlecając remont, naprawę, transport czy jakąkolwiek inną usługę wykonawcy z polecenia.  

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Szkolenia i kursy bez konieczności wychodzenia z domu!

Nowoczesne kursy i szkolenia dostępne w sieci na platformach e-learningowych to świetna alternatywa dla kursów prowadzonych w salach, aulach czy na dużych halach widowiskowych. Dzięki kursom możliwe jest uczenie się kiedy mamy na to czas i ochotę – to także świetna okazja do tego, aby znacząco poprawić naszą sytuację na rynku pracy.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://luxuryartcinema.pl https://inveno.com.pl https://infowiesci.com.pl