Connect with us

Technologia

Własny blog – daj poznać się światu!

Własny blog to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z karierą w Internecie – wiele znanych osób właśnie w ten sposób rozpoczynało własną działalność w sieci, którą później z czasem rozbudowali. Własny blog to dobry początek, aby zapoznać się z zasadami działania stron internetowych i stopniowe rozbudowywanie społeczności skupionej wokół naszej osoby. O czym pamiętać zakładając własny blog?

Zakładamy bloga!

Aby założyć błoga najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych platform takich jak WordPress. Na samym początku nie tylko możemy korzystać z darmowego hostingu tej domeny, ale też wykorzystać jeden z wielu szablonów graficznych, które będą widoczne na naszym blogu. Z czasem jednak – kiedy zacznie przybywać nam obserwujących i odwiedzających – będziemy musieli przemyśleć hosting WordPress czyli wykupienie przestrzeni na serwerach zewnętrznych u jednej z firm oferujących ten rodzaj usług.

O czym musimy pamiętać decydując się na płatny hosting? Przede wszystkim sprawdźmy oferowane przez daną firmę możliwości. To, co powinno interesować nas najbardziej to oczywiście transfer oraz limit powierzchni dyskowej. Transfer to ilość danych pobieranych przez użytkowników podczas przeglądania naszej strony. Im cięższa strona tym więcej transferu pochłonie. Dla początkujących blogów wystarczy ok 10GB transferu miesięcznie. Limity powierzchni dyskowej również powinny być dokładnie dopasowane do wielkości naszego bloga, ale też tego, czy posiadamy dopasowanego do domeny e-maila. Wśród innych zagadnień wymienia się backupy, pomoc techniczną, bezpieczeństwo oraz dostępne technologie.

Chcąc stale przyciągać nowych gości na swoją stronę stawiaj na niepowtarzalność, kreatywne treści i rzetelne informacje. Warto także pamiętać o regularnych publikacjach, np. raz w tygodniu.

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Przewodnik po oprogramowaniu – tani Windows 11 na Twoim komputerze!

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia stale się rozwija, posiadanie nowoczesnego systemu operacyjnego na swoim komputerze staje się coraz ważniejsze. Windows 11, najnowsza wersja popularnego systemu operacyjnego firmy Microsoft, przynosi ze sobą wiele innowacyjnych funkcji i udoskonaleń, które mogą znacząco poprawić jakość użytkowania Twojego komputera. W tym przewodniku przyjrzymy się, dlaczego warto zainwestować w Windows 11 i jak możesz zdobyć tani Windows 11, aby cieszyć się wszystkimi jego korzyściami. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Kiedy zafundujesz sobie okrągła antenę satelitarną?

Kilkadziesiąt lat temu posiadanie w Polsce telewizji satelitarnej było przejawem bogactwa a co za tym idzie pewnego luksusu.

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Fixly – szybki sposób na znalezienie fachowca  

Znalezienie rzetelnego specjalisty od usług wcale nie musi być czasochłonne. Dzięki aplikacji mobilnej Fixly można to zrobić w kilka minut, zlecając remont, naprawę, transport czy jakąkolwiek inną usługę wykonawcy z polecenia.  

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

live url https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ https://dziennikelblaski.pl/1053513