Connect with us

CIEKAWE

Wycieczki dla miłośników win

Kiedy myślimy o winnicach na myśl przychodzą nam przede wszystkim wspaniałe pola winorośli we Francji czy we Włoszech. Czy wiemy jednak, że również w Polsce posiadamy wiele wspaniałych winnic, których produkty cenione są w kraju i za granicą? Zamiast wybierać się na kosztowne wycieczki na południe Francji zachęcamy do tego, aby poznać polskie winnice i sprawdzić, co mogą nam zaoferować!

Wino – napój bogów!

Dobrej jakości wino to alkohol, który sprawdza się zarówno jako poczęstunek czy dodatek do obiadu czy kolacji. Lampka wina poprawia trawienie i wprawia nas w dobry nastrój. Szukając wyjątkowych win nie musimy wyjeżdżać poza granice Polski – okazuje się, że doskonałe wina mamy praktycznie pod nosem! Jednymi z najciekawszych są lubuskie winnice – wycieczki na zachodnią ścianę Polski warto połączyć ze zwiedzaniem winnic i poznawaniem tajników ich pracy.

Jak wygląda zwiedzanie winnicy?

Zwiedzanie winnicy rozpoczyna się od powitania z właścicielami – po kilku słowach wstępu prowadza nas oni na pola, gdzie winorośl może rosnąc i dojrzeć w pełnym słońcu. Podczas spaceru polami dowiemy się, jakie wymagania ma winorośl oraz jak wygląda jej codzienna pielęgnacja. Kolejno swoje kroki skierujemy do samej winnicy, gdzie poznamy proces przetwarzania winogron oraz dowiemy się, jak długo musi leżakować wino, aby nabrało odpowiedniej mocy i smaku. Zwiedzanie połączone jest z degustacją: właściciele winnicy zaserwują nam własne wina i podpowiedzą, jak w sposób prawidłowy je testować. W czasie degustacji możemy również dopytać, jak wygląda codzienne życie na plantacji i jak – w perspektywie roku – wygląda praca w takim miejscu. Właściciele zaproponują nam również odpłatne pamiątki, które z pewnością przypadną nam do gustu i pozwolą na przywołanie miłych wspomnień z wycieczki.

 

 

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

​​Wygodny pokój dwuosobowy Wrocław na weekend!

Jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu w towarzystwie bliskiej osoby, to pokój dwuosobowy Wrocław może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Miasto to pełne uroku i atrakcji, które można odkrywać we dwoje, tworząc niezapomniane wspomnienia. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Gdzie jechać na obóz?

Czas tak szybko leci, że człowiek niedawno co witał rok szkolny, a tu już za kilka dni przyjdzie się z nim oficjalnie pożegnać. Nadchodzi czas letniego wypoczynku. Urlop już od dawna jest zaplanowany. Każdy z wielką radością oczekuje na rodzinny wypoczynek. Dorośli mogą również pomyśleć o tym, aby dzieciom zaplanować obóz żeglarski 2023 lub też inny wyjazd zorganizowany. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/ https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ zobacz