Connect with us

Zdrowie i Uroda

Wyprawa w dzikie góry

Jeśli ma się dosyć zatłoczonych górskich miejscowości, które zimą przeżywają najazd miłośników białego szaleństwa, a chce się spędzić cudowny czas na łonie natury, korzystając z uroków zimy, warto rozpatrzyć opcję wyjazdu skiturowego organizowanego samodzielnie lub przez wyspecjalizowane biuro podróży.

Czym jest narciarstwo skiturowe?

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że sport skiturowy zarezerwowany jest dla profesjonalistów i korzystają z niego nieliczni, a spektakularne wyczyny narciarzy podziwiać można było w telewizji.Podniesienie stopy życiowej oraz poszukiwanie nowych doznań sprawiło, że Polacy coraz częściej korzystają z tej formy wypoczynku, a biura podróży prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert wyjazdów w europejskie i pozaeuropejskie góry.

W największym skrócie, narciarstwo skiturowe polega na wędrówkach poza szlakami z wykorzystaniem odpowiednio wyprofilowanych, lekkich nart. Narty skiturowe atomic pozwalają na wygodne podbiegi i marsze oraz bezpieczne, a jednocześnie dynamiczne zjazdy nawet w kopnym śniegu.

Dokąd na wyprawę?

Pasjonaci skitury wybierają wysokie góry, często kierując się w Alpy, Dolomity lub do Skandynawii. Coraz popularniejsze są też wyprawy poza Europę. Początkujący narciarze skiturowi mogą zacząć swoją przygodę w Sudetach albo Beskidach, gdzie nie brakuje miejsc odludnych, dzikich a jednocześnie atrakcyjnych. Wycieczki skiturowe organizuje się także w Tatrach. Coraz częściej też można sprzęt skiturowy, w tym narty skiturowe atomic wypożyczyć w wypożyczalniach usytuowanych w popularnych kurortach oraz wypożyczalniach internetowych.

O czym warto wiedzieć?

W przypadku narciarstwa turowego ważny jest nie tylko odpowiedni sprzęt, ale także dobre przygotowanie kondycyjne, umiejętność korzystania z czekana i raków oraz zdrowy rozsądek. Przed wyprawą należy skompletować całe wyposażenie, na które składają się narty skiturowe atomic lub innej dobrej firmy produkującej sprzęt sportowy, odpowiednie wiązania i buty, kije oraz foki. Przydaje się także kask i wygodna odzież sportowa. Dodatkowo dobrze jest się zaopatrzyć w czekan, raki oraz sprzęt poprawiający bezpieczeństwo w razie zejścia lawiny: sondy lawinowe, nadajnik i inne urządzenia.

Wybierając się na wyprawę koniecznie też trzeba dokładnie określić ramy czasowe wyprawy i dokładną lokalizację To w razie wypadku pozwoli szybciej zorganizować pomoc. Dobrze byłoby, aby początkujący narciarz skiturowy na pierwsze wyprawy zdecydował się z doświadczonym trenerem, który nie tylko prawidłowo wytyczy trasę, ale także czuwać będzie nad bezpieczeństwem wyprawy.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Laserowe usuwanie owłosienia – dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg dla każdego, kto chce pozbyć się niechcianych włosków. Poznaj wskazania do laserowego usuwania owłosienia.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak zwiększyć szanse powodzenia depilacji ud?

Jak zwiększyć szanse powodzenia depilacji ud?

Dzięki postępowi naukowemu, dziś możliwe jest pozbywanie się nadmiernego owłosienia ze wszystkich części ciała. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być więc to, że depilacja ud Wrocław nie jest wcale trudniejsza do przeprowadzenia niż depilowanie nóg i okolicy dolnej wargi. Warto jednak pamiętać o tym, że czym innym jest możliwość poddania się zabiegowi, a czym innym jego rzeczywista skuteczność. Ta w dużej mierze uzależniona jest od nas samych, a konkretnie – od tego, na ile poważnie podchodzimy do zaleceń pozabiegowych. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – zapomnij o maszynkach i golarkach!  

Depilacja laserowa potrafi sprawić, że zapomni się o tradycyjnych metodach depilacji. Już nigdy szukania nowych, lepszych maszynek i hipoalergicznych pianek na swoją podrażnioną skórę! Dzięki depilacji laserowej włosy już nigdy nie wyrosną z powierzchni skóry co oznacza, że do końca życia będzie idealnie gładka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://gla-missions.org https://malgo.com.pl https://www.pap.pl/mediaroom/1490210%2Cwybierajac-srodek-transportu-najrzadziej-bierzemy-pod-uwage-jego-wplyw-na