Connect with us

Technologia

Zmiany na polskim rynku pracy

Polski rynek pracy zmienił się diametralnie w przeciągu ostatniej dekady. Dawniej to pracodawca dyktował warunki, dzisiaj – pracownicy ustalają zasady gry i współpracy, gdyż to właśnie oni są na uprzywilejowanej pozycji. Jak do tego doszło? Jak zmieniał się polski rynek pracy w ostatnich latach.

Zmiany na korzyść pracownika

Olbrzymie zmiany na korzyść pracownika przychodziły stopniowo, wraz z pojawianiem się w Polsce kolejnych dużych korporacji i firm o międzynarodowym rodowodzie. Do niedawna firmy takie poszukiwały wyłącznie specjalistów, np. inżynierów, współcześnie spektrum zatrudnienia jest znacznie szersze, często też zdarza się, że firma decyduje się za trudnić osobę bez doświadczenia, aby wyszkolić ją na własnych zasadach. To dobre rozwiązanie dla firm, gdyż pracownik taki zdobywa konkretne doświadczenie, niezbędne na danym stanowisku.

Podnoszenie kwalifikacji we własnym zakresie

Dawniej, aby skorzystać ze szkoleń czy kursów doszkalających musieliśmy prosić o dofinansowanie naszych przełożonych. Dzisiaj nie musimy tego robić – kursy dostępne są również dla osób prywatnych, co daje wielkie pole do podnoszenia własnych kwalifikacji. Na platformach takich jak cgwisdom.pl znajdziemy dziesiątki kursów związanych z obsługą danych programów komputerowych, chętnie wykorzystywanych w danych branżach. Kursy tworzone są przez doświadczonych specjalistów, którzy krok po kroku wprowadzają nas w technikę ich obsługi. Kursy dostępne są dla użytkowników zalogowanych – aby zdobyć do nich dostęp konieczne jest uiszczenie odpowiedniej opłaty. Na platformach znajdziemy nie tylko atrakcyjne ceny za produkty, ale też liczne rabaty i promocje. Dzięki platformom możliwe jest poszerzanie wiedzy z zakresu konkretnego programu lub też rozpoczęcie nauki nowego, co wiązać się może z przebranżowieniem.

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Przewodnik po oprogramowaniu – tani Windows 11 na Twoim komputerze!

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia stale się rozwija, posiadanie nowoczesnego systemu operacyjnego na swoim komputerze staje się coraz ważniejsze. Windows 11, najnowsza wersja popularnego systemu operacyjnego firmy Microsoft, przynosi ze sobą wiele innowacyjnych funkcji i udoskonaleń, które mogą znacząco poprawić jakość użytkowania Twojego komputera. W tym przewodniku przyjrzymy się, dlaczego warto zainwestować w Windows 11 i jak możesz zdobyć tani Windows 11, aby cieszyć się wszystkimi jego korzyściami. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Kiedy zafundujesz sobie okrągła antenę satelitarną?

Kilkadziesiąt lat temu posiadanie w Polsce telewizji satelitarnej było przejawem bogactwa a co za tym idzie pewnego luksusu.

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Fixly – szybki sposób na znalezienie fachowca  

Znalezienie rzetelnego specjalisty od usług wcale nie musi być czasochłonne. Dzięki aplikacji mobilnej Fixly można to zrobić w kilka minut, zlecając remont, naprawę, transport czy jakąkolwiek inną usługę wykonawcy z polecenia.  

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ https://dziennikelblaski.pl/1053513 live url