Connect with us

Motoryzacja

Znajdź idealne ubezpieczenie samochodu

Własny samochód to olbrzymie ułatwienie, szczególnie dla osób niemieszkających w dużych miastach czy też osób, które cenią sobie możliwość szybkiego przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. Posiadanie samochodu to jednak nie tylko przywileje, ale i obowiązki: poza corocznymi przeglądami technicznymi musimy również pamiętać o posiadaniu polisy OC. Czym jest ta polisa?

OC – polisa odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie samochodu to niezwykle ważne zagadnienie – wpływa ono nie tylko na nasz komfort, ale również na portfel. W przypadku polisy OC warto wiedzieć, że jest ona obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, ciągników, busów. Polisa OC pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych na drodze przez nas – mogą być to zarówno szkody materialne, takie jak uszkodzenie innych samochodów, jak i szkody związane z leczeniem osób poszkodowanych w wypadkach. Jak wygląda kupno polisy OC? Wiele osób pyta, czy cena OC jest stała – otóż: nie. Cena polisy odpowiedzialności cywilnej zależy od wielu czynników, wśród których wymienić należy przede wszystkim nasz wiek i ilość lat jako kierowców, posiadane zniżki, wiek i markę samochodu. Ważne jest to, że polisa OC jest polisą roczną – po upłynięciu jej terminu koniecznie zwróćmy się do ubezpieczyciela po kolejną, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Poruszanie się po drogach samochodami bez ważnej polisy OC jest nielegalne!

Inne polisy dla naszego pojazdu

Polisa OC nie jest jedyną formą ubezpieczenia, którą możemy wykupić. Na polskim rynku znajdziemy dodatkowe polisy, które pozwolą nam lepiej zadbać o nasz samochód oraz o nasz komfort w czasie dalszych podróży. AC jest ubezpieczeniem, które umożliwi nam refundowanie kosztów naprawy naszego samochodu czy też zwrot części kosztów po jego kradzieży. Assistance to polisa przydatna w drodze, w razie awarii naszego samochodu.

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Katalog części używanych do samochodów ciężarowych – jak znaleźć najepsze części?

Każdy właściciel samochodu ciężarowego wie, że utrzymanie takiego pojazdu w dobrej kondycji wymaga regularnej konserwacji oraz wymiany części zużytych lub uszkodzonych. Jednakże zakup nowych części może być kosztowny, zwłaszcza gdy wymiana dotyczy droższych elementów. W takich sytuacjach warto rozważyć zakup części używanych. Jak jednak znaleźć odpowiednie części dla swojego samochodu ciężarowego? Oto kilka wskazówek. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Popularne pojazdy dostawcze na wynajem

W biznesie przewozowym bardzo ważnym elementem są samochody ciężarowe, które budują całą firmę. Bez nich transport drogowy określonego towaru nie mógłby być możliwy. W niektórych sytuacjach firmy potrzebują dodatkowych samochodów do pracy ,,na cito” bądź chcą je pozyskać bez ogromnego wkładu finansowego. Wtedy oferta wynajmu pojazdów staje się dla nich bardzo interesująca. Przykładowo tradycyjne samochody dostawcze z plandeką do wynajęcia można znaleźć w większości firm zajmujących się tego typu usługami.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Samochody ciężarowe są szczególną grupą pojazdów, na których spoczywa ogromna odpowiedzialność. Każdego dnia transportują one tony różnorodnego towaru z punktu A do punktu B. Mimo, że każdego dnia pomagają zarobić swoim właścicielom czasem same potrzebują pomocy. Stłuczki, usterki czy konieczność wymiany części to regularne sprawy, które zdarzają się podczas posiadania samochodu ciężarowego. Wtedy profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych może być jedyną pomocą, która weźmie udział w naprawie auta. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending