Connect with us

Motoryzacja

Znajdź idealne ubezpieczenie samochodu

Własny samochód to olbrzymie ułatwienie, szczególnie dla osób niemieszkających w dużych miastach czy też osób, które cenią sobie możliwość szybkiego przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. Posiadanie samochodu to jednak nie tylko przywileje, ale i obowiązki: poza corocznymi przeglądami technicznymi musimy również pamiętać o posiadaniu polisy OC. Czym jest ta polisa?

OC – polisa odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie samochodu to niezwykle ważne zagadnienie – wpływa ono nie tylko na nasz komfort, ale również na portfel. W przypadku polisy OC warto wiedzieć, że jest ona obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, ciągników, busów. Polisa OC pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych na drodze przez nas – mogą być to zarówno szkody materialne, takie jak uszkodzenie innych samochodów, jak i szkody związane z leczeniem osób poszkodowanych w wypadkach. Jak wygląda kupno polisy OC? Wiele osób pyta, czy cena OC jest stała – otóż: nie. Cena polisy odpowiedzialności cywilnej zależy od wielu czynników, wśród których wymienić należy przede wszystkim nasz wiek i ilość lat jako kierowców, posiadane zniżki, wiek i markę samochodu. Ważne jest to, że polisa OC jest polisą roczną – po upłynięciu jej terminu koniecznie zwróćmy się do ubezpieczyciela po kolejną, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Poruszanie się po drogach samochodami bez ważnej polisy OC jest nielegalne!

Inne polisy dla naszego pojazdu

Polisa OC nie jest jedyną formą ubezpieczenia, którą możemy wykupić. Na polskim rynku znajdziemy dodatkowe polisy, które pozwolą nam lepiej zadbać o nasz samochód oraz o nasz komfort w czasie dalszych podróży. AC jest ubezpieczeniem, które umożliwi nam refundowanie kosztów naprawy naszego samochodu czy też zwrot części kosztów po jego kradzieży. Assistance to polisa przydatna w drodze, w razie awarii naszego samochodu.

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Samochody ciężarowe są szczególną grupą pojazdów, na których spoczywa ogromna odpowiedzialność. Każdego dnia transportują one tony różnorodnego towaru z punktu A do punktu B. Mimo, że każdego dnia pomagają zarobić swoim właścicielom czasem same potrzebują pomocy. Stłuczki, usterki czy konieczność wymiany części to regularne sprawy, które zdarzają się podczas posiadania samochodu ciężarowego. Wtedy profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych może być jedyną pomocą, która weźmie udział w naprawie auta. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Jak zabezpieczany jest ruch podczas prac drogowych?

Polska opleciona jest siecią dróg różnego typu – najczęściej wykorzystywane są drogi wojewódzkie, ale też autostrady czy drogi ekspresowe. By móc wygodnie i bezpiecznie się nimi poruszać, konieczne jest regularne kontrolowanie stanu nawierzchni. Na jakość asfaltu na polskich drogach wpływa wiele czynników jak np. warunki atmosferyczne. Dzięki planowanym remontom i naprawom możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Usługi mechaników samochodowych w Warszawie

Warszawa to duże miasto będące stolicą naszego kraju. Aktualnie dość ciężko jest wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie i życie na co dzień w tym mieście bez dostępu do samochodów. Dzięki pojazdom możliwe jest sprawne przemieszczanie się po tym dużym mieście, a także na dalszych trasach. Auta przydają się do użytku codziennego, na wyjazdy turystyczne, służbowe, itp. Istnieje też wiele pojazdów przeznaczonych do transportu większej ilości pasażerów czy też ładunków. Oczywiście błędy po stronie kierowców, wypadki drogowe czy też zwyczajne zużycie są czynnikami mogącymi doprowadzić do różnych usterek i awarii pojazdów. W takiej sytuacji konieczne jest skorzystanie z ofert mechaników świadczących różne usługi przedstawione poniżej. (więcej…)

Continue Reading

Trending

Tanie szafki łazienkowe https://dlsgallery.com/szafa-na-wymiar-zamiast-osobnej-garderoby/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/101-jasna-lazienka