Connect with us

Dom i Wnętrze

Praca i zwrot podatku z Danii

Praca za granicą dla wielu osób jest czasami jedynym rozwiązaniem i sposobem na lepsze życie. Czasami niestety jednak może to przysporzyć wiele kłopotu i załatwiania, jeśli chodzi o zwrot podatków lub wszelkiego rodzaju świadczenia. W tym artykule zostanie poruszony taki temat, jak zwrot podatku z Danii, ponieważ właśnie tam wiele osób decyduje się wyjechać za pracą.

 

Jak ubiegać się o zwrot podatku z Danii?

Osoby, które mają legalne zatrudnienie w Danii oczywiście mogą ubiegać się o zwrot podatku. Jak zatem to zrobić? Trzeba po prostu złożyć odpowiednią deklarację do duńskiego urzędu. Wiele informacji można znaleźć w internecie lub można poprosić o pomoc różnego rodzaju biura, które pomagają znaleźć zatrudnienie w Danii.

 

Wysokość zwrotu podatku z Danii

Jeśli chodzi o zwrot podatku z Danii to jego wysokość może być naprawdę wysoka, ale zależy to oczywiście od wielu czynników, czyli od tego, jaka jest wysokość uzyskiwanych dochodów, jaka jest wysokość zaliczek, które zostały odprowadzone na poczet podatku. Ważna jest również długość pobytu oraz pracy w Danii. Do zwrotu podatku, a konkretnie do jego wielkości wpływa również charakter umowy, którą Polak posiada z duńskim pracodawcą.

 

Obowiązkowe rozliczenie

Rozliczenie z duńskim urzędem jest obowiązkowe i trzeba o tym pamiętać, ponieważ za nierozliczenie się grożą kary pieniężne i są one dość wysokie, dlatego trzeba pilnować takiego obowiązku. Termin składania takiego rozliczenia upływa w dni 1 maja lub 1 lipca.

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Luksusowy ogród – Twoja własna ostoja

Ogrody otaczające nowo powstałe domy są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Wśród starannie dobranych elementów próżno szukać niefunkcjonalnych dodatków czy niewygodnych mebli. Dzięki wysokiej klasy wyposażeniu każda wizyta w ogrodzie może stać się kojącym doznaniem, które pozwoli Ci odprężyć się i znaleźć równowagę. Jakich mebli i dodatków nie może zabraknąć w urządzonym ze smakiem, ekskluzywnym ogrodzie? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź inspiracje na patio ogrodowe

Jak odpocząć we własnym domu? Relaks, niekoniecznie związany z dalekimi podróżami, możemy podarować sobie każdego dnia. Nasz dom powinien być miejscem, który kojarzy nam się z bezpieczeństwem i odprężeniem. Najlepszym miejscem na relaks blisko domu jest własny ogród lub taras. Jak zaaranżować taką przestrzeń?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Lampy muszą być

Lampy muszą być

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj dom bez oświetlenia. Światło sprawia, że możemy bez ograniczeń funkcjonować również wówczas, gdy nastanie zmrok. Obecnie lampy to jednak nie tylko funkcja praktyczna. Są bowiem tak ładne, że sprawdzają się też w charakterze ozdób. Dlatego dobrze jest wybrać lampę, która będzie współgrała z pomieszczeniem, w którym ma się znaleźć. Na szczęście producenci zapewniają swoim klientom naprawdę szeroki wybór. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending