Connect with us

Dom i Wnętrze

Praca i zwrot podatku z Danii

Praca za granicą dla wielu osób jest czasami jedynym rozwiązaniem i sposobem na lepsze życie. Czasami niestety jednak może to przysporzyć wiele kłopotu i załatwiania, jeśli chodzi o zwrot podatków lub wszelkiego rodzaju świadczenia. W tym artykule zostanie poruszony taki temat, jak zwrot podatku z Danii, ponieważ właśnie tam wiele osób decyduje się wyjechać za pracą.

 

Jak ubiegać się o zwrot podatku z Danii?

Osoby, które mają legalne zatrudnienie w Danii oczywiście mogą ubiegać się o zwrot podatku. Jak zatem to zrobić? Trzeba po prostu złożyć odpowiednią deklarację do duńskiego urzędu. Wiele informacji można znaleźć w internecie lub można poprosić o pomoc różnego rodzaju biura, które pomagają znaleźć zatrudnienie w Danii.

 

Wysokość zwrotu podatku z Danii

Jeśli chodzi o zwrot podatku z Danii to jego wysokość może być naprawdę wysoka, ale zależy to oczywiście od wielu czynników, czyli od tego, jaka jest wysokość uzyskiwanych dochodów, jaka jest wysokość zaliczek, które zostały odprowadzone na poczet podatku. Ważna jest również długość pobytu oraz pracy w Danii. Do zwrotu podatku, a konkretnie do jego wielkości wpływa również charakter umowy, którą Polak posiada z duńskim pracodawcą.

 

Obowiązkowe rozliczenie

Rozliczenie z duńskim urzędem jest obowiązkowe i trzeba o tym pamiętać, ponieważ za nierozliczenie się grożą kary pieniężne i są one dość wysokie, dlatego trzeba pilnować takiego obowiązku. Termin składania takiego rozliczenia upływa w dni 1 maja lub 1 lipca.

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Znajdź piękny parasol na taras

Kupno parasola ogrodowe na taras czy do ogrodu nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Zmieniają się jednak powody, dla których chcemy posiadać taki produkt  strefie relaksu. Do niedawna głównym czynnikiem była oczywiście chęć odpoczynku w cieniu. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwości promieniowania UV.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać dobre materace do spania?

Obserwując rynek na pewno zauważymy, że do wyboru mamy najróżniejsze łóżka do swojej sypialni. Jak pośród tylu wspaniałych modeli wybrać najbardziej idealne, wygodne łóżko, które wpasuje się do wnętrz naszej sypialni? A jak wybrać dobre materace do spania, które zapewnią nam komfortowy sen?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Relaks blisko domu – zorganizuj przestrzeń ogrodu

Jak sprawić, aby nasz ogród stał się miejscem wypoczynku dla wszystkich domowników? Okazuje się, że nie jest to trudne. Wybierając odpowiadające nam meble ogrodowe oraz liczne dodatki bez trudu zaaranżujemy miejsce do relaksu, z którego będziemy korzystać, kiedy przyjdzie nam na to ochota.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending