Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować praktyczną kuchnię?

Kuchnia to przestrzeń, która ma umożliwiać wygodne gotowanie i przygotowywanie posiłków. Jej zaaranżowanie jest kluczowe dla komfortu użytkowników. Dzisiaj jednak zwraca się też uwagę na estetykę i wygląd. Jak zaaranżować kuchnię, by była miejscem przyjaznym użytkownikom i pięknym w odbiorze?

Trwałe meble to podstawa!

Decydując się na zmianę aranżacji kuchni, warto wiedzieć, że współcześnie projektanci mebli proponują praktycznie nieograniczoną ilość oryginalnych kolekcji. Meble tworzone są przede wszystkim z płyt meblowych, które odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci. Płyty pokrywane są laminatami, lakierem lub akrylem. Wykończenie nadaje płytom połysku, ale może być także matowe. Klienci mogą wybierać w nieograniczonej palecie kolorów. Współcześnie meble kuchenne uzupełniane są o markowe akcesoria, takie jak zawiasy z cichym domykiem czy też prowadnice z hamulcami. Takie akcesoria znacząco uprzyjemniają codzienne korzystanie z kuchni.

Modna kuchnia – jaki styl wybrać?

By zaaranżować modną kuchnię, warto wybrać jeden z topowych stylów dekoracyjnych. Kuchnie w stylistyce nowoczesnej to świetna opcja zarówno do małych, jak i dużych przestrzeni. Kuchnie takie odznaczają się gładkimi, lśniącymi frontami, jak również brakiem uchwytów. Zamiast nich stosowane są głębokie frezy lub systemy otwierające. W przypadku kuchni retro projektanci proponują fronty z frezami i dekoracyjnymi uchwytami, ale też witryny z przeszkleniami i szprosami. Takie elementy nadają elegancji i charakteru wnętrzu. Modna kuchnia to także styl skandynawski – kuchnie takie cenione są w Polsce od wielu lat. Uzupełnieniem wnętrz o stonowanej kolorystyce są blaty z litego drewna. Dużym zainteresowaniem cieszą się też kuchnie loftowe, w których stosowane są takie tworzywa jak lite drewno, metal, kamień, cegła, szkło hartowane.

 

Dom i Wnętrze

Kuchnie tworzone na indywidualne zamówienie

Wykreowanie niebanalnej i funkcjonalnej kuchni jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki meblom tworzonym na zamówienie można stworzyć miejsce, w którym gotowanie przychodzi z łatwością. Meble tworzone na wymiar wybierane są przez coraz większą ilość Polaków! Co warto o nich wiedzieć?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie meble ogrodowe okażą się strzałem w dziesiątkę?

Funkcjonalne meble ogrodowe to podstawa w aranżacji przestrzeni przydomowej. Szeroki wybór kompletów sprawia, że możliwe jest wybranie kolekcji idealnie wpisującej się w dane oczekiwania. Nowoczesne meble ogrodowe mogą również wzbogacać dane aranżacje przestrzeni i wpływać na jej odbiór. Jakie meble cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Ścianki na taras – nowoczesne pergole przy domu

Nowoczesne pergole widać coraz częściej w polskich ogrodach i na tarasach. Ścianki na taras cenione są przede wszystkim za trwałość, ale też niebanalny wygląd. Czy pergola wpłynie na jakość odpoczynku? Jak zmieni się odbiór tarasu po postawieniu pergoli? (więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz wiecje Meble Balkonowe zobacz