Connect with us

CIEKAWE

Wycieczki dla miłośników win

Kiedy myślimy o winnicach na myśl przychodzą nam przede wszystkim wspaniałe pola winorośli we Francji czy we Włoszech. Czy wiemy jednak, że również w Polsce posiadamy wiele wspaniałych winnic, których produkty cenione są w kraju i za granicą? Zamiast wybierać się na kosztowne wycieczki na południe Francji zachęcamy do tego, aby poznać polskie winnice i sprawdzić, co mogą nam zaoferować!

Wino – napój bogów!

Dobrej jakości wino to alkohol, który sprawdza się zarówno jako poczęstunek czy dodatek do obiadu czy kolacji. Lampka wina poprawia trawienie i wprawia nas w dobry nastrój. Szukając wyjątkowych win nie musimy wyjeżdżać poza granice Polski – okazuje się, że doskonałe wina mamy praktycznie pod nosem! Jednymi z najciekawszych są lubuskie winnice – wycieczki na zachodnią ścianę Polski warto połączyć ze zwiedzaniem winnic i poznawaniem tajników ich pracy.

Jak wygląda zwiedzanie winnicy?

Zwiedzanie winnicy rozpoczyna się od powitania z właścicielami – po kilku słowach wstępu prowadza nas oni na pola, gdzie winorośl może rosnąc i dojrzeć w pełnym słońcu. Podczas spaceru polami dowiemy się, jakie wymagania ma winorośl oraz jak wygląda jej codzienna pielęgnacja. Kolejno swoje kroki skierujemy do samej winnicy, gdzie poznamy proces przetwarzania winogron oraz dowiemy się, jak długo musi leżakować wino, aby nabrało odpowiedniej mocy i smaku. Zwiedzanie połączone jest z degustacją: właściciele winnicy zaserwują nam własne wina i podpowiedzą, jak w sposób prawidłowy je testować. W czasie degustacji możemy również dopytać, jak wygląda codzienne życie na plantacji i jak – w perspektywie roku – wygląda praca w takim miejscu. Właściciele zaproponują nam również odpłatne pamiątki, które z pewnością przypadną nam do gustu i pozwolą na przywołanie miłych wspomnień z wycieczki.

 

 

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Jazda konna dla początkujących

Jazdy na koniu należy się nauczyć. Jej opanowanie wcale nie jest łatwe. Nie sztuką jest jeździć na koniu. Sztuką jest nawiązanie nici porozumienia ze zwierzęciem w taki sposób, aby to zechciało nas słuchać. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Jak podejść do kwestii rozwodu?

Spraw rozwodowych w Polsce jest coraz więcej – wynika to nie tylko z danych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, ale też przez samych prawników. Rozwody dotykają par zarówno z dłuższym stażem małżeńskim, jak i tych, które w związkach formalnych pozostają od kilku lat. Czy obecność adwokata podczas rozwodu jest konieczna? Jak znaleźć dobrego adwokata? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – najważniejsze informacje

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest techniką gwarantującą wysoką jakość i nienaganną estetykę manicure’u. Dzięki niej paznokcie stają się niesamowicie trwałe i zaczynają się odznaczać wysoką odpornością na złamania i inne uszkodzenia. Akryl nie niszczy przy tym płytki. Tym właśnie różni się od klasycznych tipsów.
(więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….