Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak zaaranżować wąską kuchnię?

Wąskie pomieszczenia kuchenne to zazwyczaj domena mieszkań blokowych. Kuchnie takie dają ograniczone możliwości aranżacji i dekoracji. Na szczęście producenci mebli proponują nam dzisiaj wiele interesujących rozwiązań, które pozwolą na ciekawe urządzenie również wąskich pomieszczeń. Jaki komplet meblowy wybrać? Jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę?

Nowoczesne i klasyczne meble kuchenne

Jakie meble kuchenne wybrać do wąskiej kuchni? Wśród rekomendowanych przez projektantów mebli zestawów wymienia się kolekcje inspirowane nowoczesnym stylem. Minimalistyczny design to przede wszystkim gładkie powierzchnie, systemy bez uchwytowe. Gładkie i lśniące laminaty doskonale nadają się do wąskich pomieszczeń – pozwolą one na odbijanie światła, przez co całe pomieszczenie stanie się optycznie większe.

Chcąc wykorzystać klasyczne meble kuchenne stawiajmy na kolekcje, w których znajdziemy przeszklenia. Dzięki witrynom kuchnia stanie się wizualnie przestronniejsza i bardziej przyjemna dla oka. Dodatkowo szafki z witrynami pozwolą na eksponować ciekawe zestawy talerzy czy filiżanek. Niezwykle istotne w wąskich kuchniach jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Dobrym pomysłem jest również stworzenie wąskich półek, które pozwolą na przechowywanie książek kucharskich, filiżanek, kubków.

Funkcjonalne meble kuchenne

Decydując się na konkretny komplet meblowy zwracajmy uwagę na ilość jego elementów oraz to, czy w zestawie znajdziemy szafki narożne oraz szafki cargo. Szafki narożne pozwolą jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń na ścianach czy przy podłodze, a szafki typu cargo dadzą możliwość wykorzystania nawet najmniejszej przestrzeni pomiędzy meblami a ścianą. W tych ostatnich bez trudu umieścimy butelki z wodą, jak również przyprawy czy inne, niewielkie przedmioty.

 

 

Dom i Wnętrze

Jakie meble ogrodowe okażą się strzałem w dziesiątkę?

Funkcjonalne meble ogrodowe to podstawa w aranżacji przestrzeni przydomowej. Szeroki wybór kompletów sprawia, że możliwe jest wybranie kolekcji idealnie wpisującej się w dane oczekiwania. Nowoczesne meble ogrodowe mogą również wzbogacać dane aranżacje przestrzeni i wpływać na jej odbiór. Jakie meble cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Ścianki na taras – nowoczesne pergole przy domu

Nowoczesne pergole widać coraz częściej w polskich ogrodach i na tarasach. Ścianki na taras cenione są przede wszystkim za trwałość, ale też niebanalny wygląd. Czy pergola wpłynie na jakość odpoczynku? Jak zmieni się odbiór tarasu po postawieniu pergoli? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Smaczne przetwory domowe

Lato i wczesna jesień to idealna pora na to, aby stworzyć domowe przetwory. Będą one nie tylko wspomnieniem lata w czasie zimy, ale też pozwolą na uzupełnienie niedoborów witamin i mikroelementów w czasie chłodniejszych dni. (więcej…)

Continue Reading

Trending

https://eidola.org/gotowanie-przyjemnosc-i-sztuka-w-jednym/ https://musopensource.com/na-czym-polega-wdrozenie-ifs/ https://sseinc.org/kapadocja-i-jej-skarby-co-warto-zobaczyc/