Connect with us

CIEKAWE

Kiedy należy ostrzyć noże CNC?

Posiadając maszyny CNC, zazwyczaj przyjmujemy bardzo dużo zleceń. Istnieje bowiem bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. Jednym z pierwszych problemów, z jakim zaczynamy się stykać, jest kwestia tępienia się noży do obróbki CNC, wraz ze zwiększeniem naszej produkcji.

Ostrzenie noży CNC

Gdy chcemy, aby nasz zakład produkcyjny uchodził za profesjonalny, musimy wykonywać wszystkie zlecenia terminowo oraz aby jakość naszego wyrobu spełniała wymagania, jakie wymaga klient. Aby tego dokonać musimy mieć zawsze jak najwięcej narzędzi pod ręką, a narzędzia te muszą gwarantować, że efekt ich pracy będzie taki jaki zakładamy. Aby uzyskać ten cel, należy kontrolować ostrość noży oraz monitorować stan ich zużycia. Każdorazowy pomiar ostrości po każdym zakończonym procesie jest kłopotliwy, ponieważ pochłania strasznie dużo czasu. Możemy jednak wprowadzić śledzenie ostrości. Śledzenie ostrości po zebraniu odpowiedniej liczby danych, pozwoli nam na prognozowanie stanu zużycia narzędzia. Ostrzenie narzędzi będzie wtedy wykonywane wtedy, kiedy jest faktycznie wymagane, a nie wtedy, kiedy już musi być wykonane.

Frezy CNC — wpływ materiału na tępienie narzędzia

Przede wszystkim kiedy wprowadzamy monitorowanie, mające na celu ustalenie terminu, kiedy ostrzenie noży powinno nastąpić, powinniśmy śledzić takie czynniki jak dostawcę noża, materiał, z jakiego został wykonany, czas jego pracy oraz czas pracy z danym materiałem. Najlepszą opcją do wprowadzenia jest taka, która zakłada, że frezy CNC pracują tylko z danym materiałem. Jeśli materiał na maszynie się zmienia, dany nóż zmieniany jest na inny, przypisany do danego materiału. Dzięki takiej zmianie serii możemy dokładniej przewidzieć, kiedy ostrzenie narzędzi jest konieczne. Może i początkowo może to spowodować, że koszty poniesione będą jednostkowo wyższe, ale wówczas będziemy mieć większą kontrolę nad naszym procesem, co zaowocuje w przyszłości. Niekontrolowane tępienie prędzej czy później doprowadzi do sytuacji, kiedy narzędzie niezgodne wejdzie w proces produkcyjny i poniesiemy z tego powodu duże straty. Straty mogą być tym większe, im większa jest nasza partia produkcyjna. Jeśli bowiem będziemy mieli tylko jedną wadliwą sztukę, będziemy musieli sprawdzić wszystkie pozostałe.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Buty rowerowe spd – główne zalety

Każdy profesjonalny kolarz może śmiało przyznać, że to buty rowerowe spd w dużej mierze pozwalają mu osiągać lepsze wyniki. Dobrze skomponowany strój potrafi rzeczywiście ułatwić sportowe życie. Jakie są zatem główne zalety korzystania z tego profesjonalnego typu obuwia?
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Meble restauracyjne – co wybrać?

Wiosna to czas, w którym managerowie restauracji przygotowują się do sezonu letniego. W lokalach, w których możliwe jest zaaranżowanie ogrodu letniego to szczególnie ważny czas. Przed managerami stoi trudne zadanie znalezienia odpowiednich mebli i dodatków, które nie tylko zapewnią gościom wygodę, ale także swoim wyglądem będą zachęcać do wizyty właśnie w tej konkretnej restauracji czy kawiarni. Jakie meble wybrać? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Zastosowanie profesjonalnych maszyn gastronomicznych w produkcji mięsa mielonego

Mimo, że można obecnie zauważyć spadek spożycia mięsa, to nadal w Polsce jedna osoba zjada go średnio około 74 kg rocznie. Dużym zainteresowaniem cieszy się mięso mielone, które chętnie jest przerabiane na kotlety, dodawane do sosów lub robione są z niego wędliny. Duży popyt na mielone nie przekłada się jednak na używanie domowych maszynek do mięsa. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending