Connect with us

CIEKAWE

Kiedy należy ostrzyć noże CNC?

Posiadając maszyny CNC, zazwyczaj przyjmujemy bardzo dużo zleceń. Istnieje bowiem bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. Jednym z pierwszych problemów, z jakim zaczynamy się stykać, jest kwestia tępienia się noży do obróbki CNC, wraz ze zwiększeniem naszej produkcji.

Ostrzenie noży CNC

Gdy chcemy, aby nasz zakład produkcyjny uchodził za profesjonalny, musimy wykonywać wszystkie zlecenia terminowo oraz aby jakość naszego wyrobu spełniała wymagania, jakie wymaga klient. Aby tego dokonać musimy mieć zawsze jak najwięcej narzędzi pod ręką, a narzędzia te muszą gwarantować, że efekt ich pracy będzie taki jaki zakładamy. Aby uzyskać ten cel, należy kontrolować ostrość noży oraz monitorować stan ich zużycia. Każdorazowy pomiar ostrości po każdym zakończonym procesie jest kłopotliwy, ponieważ pochłania strasznie dużo czasu. Możemy jednak wprowadzić śledzenie ostrości. Śledzenie ostrości po zebraniu odpowiedniej liczby danych, pozwoli nam na prognozowanie stanu zużycia narzędzia. Ostrzenie narzędzi będzie wtedy wykonywane wtedy, kiedy jest faktycznie wymagane, a nie wtedy, kiedy już musi być wykonane.

Frezy CNC — wpływ materiału na tępienie narzędzia

Przede wszystkim kiedy wprowadzamy monitorowanie, mające na celu ustalenie terminu, kiedy ostrzenie noży powinno nastąpić, powinniśmy śledzić takie czynniki jak dostawcę noża, materiał, z jakiego został wykonany, czas jego pracy oraz czas pracy z danym materiałem. Najlepszą opcją do wprowadzenia jest taka, która zakłada, że frezy CNC pracują tylko z danym materiałem. Jeśli materiał na maszynie się zmienia, dany nóż zmieniany jest na inny, przypisany do danego materiału. Dzięki takiej zmianie serii możemy dokładniej przewidzieć, kiedy ostrzenie narzędzi jest konieczne. Może i początkowo może to spowodować, że koszty poniesione będą jednostkowo wyższe, ale wówczas będziemy mieć większą kontrolę nad naszym procesem, co zaowocuje w przyszłości. Niekontrolowane tępienie prędzej czy później doprowadzi do sytuacji, kiedy narzędzie niezgodne wejdzie w proces produkcyjny i poniesiemy z tego powodu duże straty. Straty mogą być tym większe, im większa jest nasza partia produkcyjna. Jeśli bowiem będziemy mieli tylko jedną wadliwą sztukę, będziemy musieli sprawdzić wszystkie pozostałe.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Wygoda i bezpieczeństwo systemów centralnego ogrzewania

Wygoda i bezpieczeństwo systemów centralnego ogrzewania

Kotły co na paliwo stałe są na dzisiaj całkiem ekologiczny, wygodnym i co bardzo istotne, przystępnym ekonomicznie rozwiązaniem problemu uzyskiwania ciepła dla potrzeb domu czy każdego innego budynku użytkowego, w jakim mają działać ludzie. Pewnym problemem zawsze pozostaje kwestia bezpieczeństwa i czystości takich systemów i chociaż nowoczesne kotły co są bardzo bezpieczne, a ich czystość nie jest realnym problemem, warto się zastanowić nad zapewnieniem sobie, rodzinie oraz współpracownikom maksimum bezpieczeństwa oraz odpowiedni poziom wygody. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Czym grozi brak troski o dobry materac?

Czym grozi brak troski o dobry materac?

Kiedy należy wymienić materac? Choć eksperci uważają, że już po kilku latach użytkowania warto zastanowić się nad jego zmianą, analizując poczynania naszych rodaków trudno nie odnieść wrażenia, że nie wszyscy przywiązują do tego zalecenia aż tak dużą wagę. Wcale nie brakuje osób, które potrafią spać na jednym materacu po kilkanaście lat. Jak zatem wytłumaczyć ten fenomen? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Wózki spacerowe dla dzieci – o czym pamiętać podczas kupna?

Wygodny wózek spacerowy to spore ułatwienie dla rodzica – lekka konstrukcja, zwrotność oraz możliwość składania to tylko niektóre z licznych zalet jednych z najpopularniejszych modeli wózków. Spacerówki cieszą się dużą popularnością również ze względu na ich zwrotność. Decydując się na kupno takiego modelu wózka powinniśmy uwzględnić szereg aspektów, aby zapewnić dziecku i sobie najwygodniejszą opcję.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending