Connect with us

CIEKAWE

Kiedy należy ostrzyć noże CNC?

Posiadając maszyny CNC, zazwyczaj przyjmujemy bardzo dużo zleceń. Istnieje bowiem bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. Jednym z pierwszych problemów, z jakim zaczynamy się stykać, jest kwestia tępienia się noży do obróbki CNC, wraz ze zwiększeniem naszej produkcji.

Ostrzenie noży CNC

Gdy chcemy, aby nasz zakład produkcyjny uchodził za profesjonalny, musimy wykonywać wszystkie zlecenia terminowo oraz aby jakość naszego wyrobu spełniała wymagania, jakie wymaga klient. Aby tego dokonać musimy mieć zawsze jak najwięcej narzędzi pod ręką, a narzędzia te muszą gwarantować, że efekt ich pracy będzie taki jaki zakładamy. Aby uzyskać ten cel, należy kontrolować ostrość noży oraz monitorować stan ich zużycia. Każdorazowy pomiar ostrości po każdym zakończonym procesie jest kłopotliwy, ponieważ pochłania strasznie dużo czasu. Możemy jednak wprowadzić śledzenie ostrości. Śledzenie ostrości po zebraniu odpowiedniej liczby danych, pozwoli nam na prognozowanie stanu zużycia narzędzia. Ostrzenie narzędzi będzie wtedy wykonywane wtedy, kiedy jest faktycznie wymagane, a nie wtedy, kiedy już musi być wykonane.

Frezy CNC — wpływ materiału na tępienie narzędzia

Przede wszystkim kiedy wprowadzamy monitorowanie, mające na celu ustalenie terminu, kiedy ostrzenie noży powinno nastąpić, powinniśmy śledzić takie czynniki jak dostawcę noża, materiał, z jakiego został wykonany, czas jego pracy oraz czas pracy z danym materiałem. Najlepszą opcją do wprowadzenia jest taka, która zakłada, że frezy CNC pracują tylko z danym materiałem. Jeśli materiał na maszynie się zmienia, dany nóż zmieniany jest na inny, przypisany do danego materiału. Dzięki takiej zmianie serii możemy dokładniej przewidzieć, kiedy ostrzenie narzędzi jest konieczne. Może i początkowo może to spowodować, że koszty poniesione będą jednostkowo wyższe, ale wówczas będziemy mieć większą kontrolę nad naszym procesem, co zaowocuje w przyszłości. Niekontrolowane tępienie prędzej czy później doprowadzi do sytuacji, kiedy narzędzie niezgodne wejdzie w proces produkcyjny i poniesiemy z tego powodu duże straty. Straty mogą być tym większe, im większa jest nasza partia produkcyjna. Jeśli bowiem będziemy mieli tylko jedną wadliwą sztukę, będziemy musieli sprawdzić wszystkie pozostałe.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Zanim wybudujesz dom

Decydując się na remont mieszkania, stoimy przed podjęciem istotnej dla nas decyzji na każdym kroku. Jeszcze ciekawiej jest, gdy chcemy zbudować własny dom od fundamentów. Tutaj jest jeszcze więcej zabawy, ponieważ oprócz kosztów narzędzi, mebli oraz materiałów dochodzi jeszcze architekt, cena kosztorysu, no i nasi ukochani urzędnicy.
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Okna plastikowe od A do Z. Produkcja okien PCV

Kupując okna plastikowe najlepiej skorzystać z doświadczenia fachowców i udać się do dobrego salonu okien. Na podstawie podanych wymiarów obsługa przedstawi wstępną wycenę a oo profesjonalnym zdjęciu wysokości i szerokości okien cena produktu końcowego zostanie doprecyzowana. Po wypłaceniu zaliczki rozpoczyna się produkcja – przekonaj się jak krok po kroku powstają twoje okna!
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Jakie powłoki najczęściej posiadają frezy palcowe?

Odpowiednie powłoki są w stanie zwiększyć wydajność frezów. W tym celu stosowane są różne materiały, które różnią się ogólnymi parametrami oraz zastosowaniem. Czym najczęściej powlekane są frezy palcowe? (więcej…)

Continue Reading

Trending