Connect with us

CIEKAWE

Okna plastikowe od A do Z. Produkcja okien PCV

Kupując okna plastikowe najlepiej skorzystać z doświadczenia fachowców i udać się do dobrego salonu okien. Na podstawie podanych wymiarów obsługa przedstawi wstępną wycenę a oo profesjonalnym zdjęciu wysokości i szerokości okien cena produktu końcowego zostanie doprecyzowana. Po wypłaceniu zaliczki rozpoczyna się produkcja – przekonaj się jak krok po kroku powstają twoje okna!

Nie taki polichlorek winylu straszny

Ramy okien plastikowych konstruowane są z tworzywa zawierającego polichlorek winylu. Niesłusznie związek ten owiany jest złą sławą. Obecne standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska regulują produkcję materiałów nietoksycznych i nie zagrażających zdrowiu człowieka oraz otoczeniu. Dzięki rozwojowi inżynierii materiałowej możemy cieszyć się ramami o wysokiej trwałości w bardzo dobrej cenie.

Cięcie i profilowaniie

Produkcja okien PCV rozpoczyna się od cięcia komponentów plastikowych i stalowych – proces produkcyjny zakłada indywidualne podejście do każdego zamówienia. Wysoką precyzję cięcia zapewnia wykorzystanie sprzętu zautomatyzowanego, pracującego według wygranych do urządzenia plików zawierających wymiary okien. Następnie wykonywane jest profilowanie. Przygotowywane są niezbędne otwory pod śruby lub klamki. Dopiero na tym etapie części długie ramy składa się na kształt ramy. Poszczególne elementy łączy się poprzez zgrzewanie. W przypadku standardowych okien prostokątnych stosuje się przemysłowe zgrzewarki czterogłowicowe. Trudniejsze do ukształtowania są ramy o nietypowych kształtach – zgrzewanie wymaga systemów jednogłowicowych i doświadczonego operatora. Większe wymagania produkcyjne przekładają się oczywiście na końcowa cenę okien. Ostatnie prace w obrębie ram okiennych dotyczą usunięcia nalewek plastiku.

Szklenie

Etap szklenia stanowi jeden z bardziej istotnych etapów produkcji okien plastikowych. Proces wymaga wysokiej precyzji. Wszelkie niedoskonałości są wychwytywane w procesie kontroli jakości, ponieważ braki szczelności są niedopuszczalne. Obecnie popularne jest szklenie systemem dwukomorowym. To rozwiązanie zapewnia doskonałe właściwości akustyczne i ograniczające utratę ciepła, które są bardzo pożądane przez klientów.

Decydując o zakupie okien plastikowych wybieramy mądrze – nieco wyższa cena renomowanego producenta przełoży się z pewnością na dbałość o każdy etap produkcji i pozwoli cieszyć się oknami przez długie lata.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Czym grozi brak troski o dobry materac?

Czym grozi brak troski o dobry materac?

Kiedy należy wymienić materac? Choć eksperci uważają, że już po kilku latach użytkowania warto zastanowić się nad jego zmianą, analizując poczynania naszych rodaków trudno nie odnieść wrażenia, że nie wszyscy przywiązują do tego zalecenia aż tak dużą wagę. Wcale nie brakuje osób, które potrafią spać na jednym materacu po kilkanaście lat. Jak zatem wytłumaczyć ten fenomen? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Wózki spacerowe dla dzieci – o czym pamiętać podczas kupna?

Wygodny wózek spacerowy to spore ułatwienie dla rodzica – lekka konstrukcja, zwrotność oraz możliwość składania to tylko niektóre z licznych zalet jednych z najpopularniejszych modeli wózków. Spacerówki cieszą się dużą popularnością również ze względu na ich zwrotność. Decydując się na kupno takiego modelu wózka powinniśmy uwzględnić szereg aspektów, aby zapewnić dziecku i sobie najwygodniejszą opcję.

(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Czy strona www powinna być przyjemna dla oczu?

Czy strona www powinna być przyjemna dla oczu?

Analizując współczesne firmowe strony internetowe można dojść do wniosku, że nawet ich najciekawszy wygląd nie przyczyni się do wzbudzenia zainteresowania odbiorców, jeśli w ślad za nim nie podąża ciekawa treść. Należy przy tym pamiętać, że o ile fajerwerki graficzne nie będą wystarczające, aby zachęcić klientów do analizowania witryny pod kątem swoich potrzeb, o tyle błędy w tym zakresie mogą skutecznie ich zniechęcić. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending