Connect with us

CIEKAWE

Okna plastikowe od A do Z. Produkcja okien PCV

Kupując okna plastikowe najlepiej skorzystać z doświadczenia fachowców i udać się do dobrego salonu okien. Na podstawie podanych wymiarów obsługa przedstawi wstępną wycenę a oo profesjonalnym zdjęciu wysokości i szerokości okien cena produktu końcowego zostanie doprecyzowana. Po wypłaceniu zaliczki rozpoczyna się produkcja – przekonaj się jak krok po kroku powstają twoje okna!

Nie taki polichlorek winylu straszny

Ramy okien plastikowych konstruowane są z tworzywa zawierającego polichlorek winylu. Niesłusznie związek ten owiany jest złą sławą. Obecne standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska regulują produkcję materiałów nietoksycznych i nie zagrażających zdrowiu człowieka oraz otoczeniu. Dzięki rozwojowi inżynierii materiałowej możemy cieszyć się ramami o wysokiej trwałości w bardzo dobrej cenie.

Cięcie i profilowaniie

Produkcja okien PCV rozpoczyna się od cięcia komponentów plastikowych i stalowych – proces produkcyjny zakłada indywidualne podejście do każdego zamówienia. Wysoką precyzję cięcia zapewnia wykorzystanie sprzętu zautomatyzowanego, pracującego według wygranych do urządzenia plików zawierających wymiary okien. Następnie wykonywane jest profilowanie. Przygotowywane są niezbędne otwory pod śruby lub klamki. Dopiero na tym etapie części długie ramy składa się na kształt ramy. Poszczególne elementy łączy się poprzez zgrzewanie. W przypadku standardowych okien prostokątnych stosuje się przemysłowe zgrzewarki czterogłowicowe. Trudniejsze do ukształtowania są ramy o nietypowych kształtach – zgrzewanie wymaga systemów jednogłowicowych i doświadczonego operatora. Większe wymagania produkcyjne przekładają się oczywiście na końcowa cenę okien. Ostatnie prace w obrębie ram okiennych dotyczą usunięcia nalewek plastiku.

Szklenie

Etap szklenia stanowi jeden z bardziej istotnych etapów produkcji okien plastikowych. Proces wymaga wysokiej precyzji. Wszelkie niedoskonałości są wychwytywane w procesie kontroli jakości, ponieważ braki szczelności są niedopuszczalne. Obecnie popularne jest szklenie systemem dwukomorowym. To rozwiązanie zapewnia doskonałe właściwości akustyczne i ograniczające utratę ciepła, które są bardzo pożądane przez klientów.

Decydując o zakupie okien plastikowych wybieramy mądrze – nieco wyższa cena renomowanego producenta przełoży się z pewnością na dbałość o każdy etap produkcji i pozwoli cieszyć się oknami przez długie lata.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Buty rowerowe spd – główne zalety

Każdy profesjonalny kolarz może śmiało przyznać, że to buty rowerowe spd w dużej mierze pozwalają mu osiągać lepsze wyniki. Dobrze skomponowany strój potrafi rzeczywiście ułatwić sportowe życie. Jakie są zatem główne zalety korzystania z tego profesjonalnego typu obuwia?
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Meble restauracyjne – co wybrać?

Wiosna to czas, w którym managerowie restauracji przygotowują się do sezonu letniego. W lokalach, w których możliwe jest zaaranżowanie ogrodu letniego to szczególnie ważny czas. Przed managerami stoi trudne zadanie znalezienia odpowiednich mebli i dodatków, które nie tylko zapewnią gościom wygodę, ale także swoim wyglądem będą zachęcać do wizyty właśnie w tej konkretnej restauracji czy kawiarni. Jakie meble wybrać? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Zastosowanie profesjonalnych maszyn gastronomicznych w produkcji mięsa mielonego

Mimo, że można obecnie zauważyć spadek spożycia mięsa, to nadal w Polsce jedna osoba zjada go średnio około 74 kg rocznie. Dużym zainteresowaniem cieszy się mięso mielone, które chętnie jest przerabiane na kotlety, dodawane do sosów lub robione są z niego wędliny. Duży popyt na mielone nie przekłada się jednak na używanie domowych maszynek do mięsa. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending