Connect with us

CIEKAWE

Okna plastikowe od A do Z. Produkcja okien PCV

Kupując okna plastikowe najlepiej skorzystać z doświadczenia fachowców i udać się do dobrego salonu okien. Na podstawie podanych wymiarów obsługa przedstawi wstępną wycenę a oo profesjonalnym zdjęciu wysokości i szerokości okien cena produktu końcowego zostanie doprecyzowana. Po wypłaceniu zaliczki rozpoczyna się produkcja – przekonaj się jak krok po kroku powstają twoje okna!

Nie taki polichlorek winylu straszny

Ramy okien plastikowych konstruowane są z tworzywa zawierającego polichlorek winylu. Niesłusznie związek ten owiany jest złą sławą. Obecne standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska regulują produkcję materiałów nietoksycznych i nie zagrażających zdrowiu człowieka oraz otoczeniu. Dzięki rozwojowi inżynierii materiałowej możemy cieszyć się ramami o wysokiej trwałości w bardzo dobrej cenie.

Cięcie i profilowaniie

Produkcja okien PCV rozpoczyna się od cięcia komponentów plastikowych i stalowych – proces produkcyjny zakłada indywidualne podejście do każdego zamówienia. Wysoką precyzję cięcia zapewnia wykorzystanie sprzętu zautomatyzowanego, pracującego według wygranych do urządzenia plików zawierających wymiary okien. Następnie wykonywane jest profilowanie. Przygotowywane są niezbędne otwory pod śruby lub klamki. Dopiero na tym etapie części długie ramy składa się na kształt ramy. Poszczególne elementy łączy się poprzez zgrzewanie. W przypadku standardowych okien prostokątnych stosuje się przemysłowe zgrzewarki czterogłowicowe. Trudniejsze do ukształtowania są ramy o nietypowych kształtach – zgrzewanie wymaga systemów jednogłowicowych i doświadczonego operatora. Większe wymagania produkcyjne przekładają się oczywiście na końcowa cenę okien. Ostatnie prace w obrębie ram okiennych dotyczą usunięcia nalewek plastiku.

Szklenie

Etap szklenia stanowi jeden z bardziej istotnych etapów produkcji okien plastikowych. Proces wymaga wysokiej precyzji. Wszelkie niedoskonałości są wychwytywane w procesie kontroli jakości, ponieważ braki szczelności są niedopuszczalne. Obecnie popularne jest szklenie systemem dwukomorowym. To rozwiązanie zapewnia doskonałe właściwości akustyczne i ograniczające utratę ciepła, które są bardzo pożądane przez klientów.

Decydując o zakupie okien plastikowych wybieramy mądrze – nieco wyższa cena renomowanego producenta przełoży się z pewnością na dbałość o każdy etap produkcji i pozwoli cieszyć się oknami przez długie lata.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Zanim wybudujesz dom

Decydując się na remont mieszkania, stoimy przed podjęciem istotnej dla nas decyzji na każdym kroku. Jeszcze ciekawiej jest, gdy chcemy zbudować własny dom od fundamentów. Tutaj jest jeszcze więcej zabawy, ponieważ oprócz kosztów narzędzi, mebli oraz materiałów dochodzi jeszcze architekt, cena kosztorysu, no i nasi ukochani urzędnicy.
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Jakie powłoki najczęściej posiadają frezy palcowe?

Odpowiednie powłoki są w stanie zwiększyć wydajność frezów. W tym celu stosowane są różne materiały, które różnią się ogólnymi parametrami oraz zastosowaniem. Czym najczęściej powlekane są frezy palcowe? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Kiedy należy ostrzyć noże CNC?

Posiadając maszyny CNC, zazwyczaj przyjmujemy bardzo dużo zleceń. Istnieje bowiem bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. Jednym z pierwszych problemów, z jakim zaczynamy się stykać, jest kwestia tępienia się noży do obróbki CNC, wraz ze zwiększeniem naszej produkcji.
(więcej…)

Continue Reading

Trending