Connect with us

Zdrowie i Uroda

Przygotuj się do lata i usuń brodawki i pieprzyki

Ludzie uwielbiają przygotować się do wiosny i lata – przechodzą na dietę odchudzającą i szlifują swoją formę. Kupują nowe ubrania i buty, zaczynają zdrowo się odżywiać i pić więcej wody. Warto pamiętać jednak o tym, że przygotowania do wiosny i lata powinny zawierać w sobie również działania zmierzające nie tylko do poprawy wyglądu, ale też poprawiające zdrowie i bezpieczeństwo. Należą do nich na przykład badania pieprzyków i brodawek na ciele.

Zmiany skórne na szyi

Jakie zmiany skórne powinny być wyjątkowo szczegółowo badane i kontrolowane? Różnego rodzaju brodawki na szyi, pieprzyki na uszach oraz innych częściach twarzy, na dekolcie oraz nogach, oraz innych fragmentach ciała mocno wyeksponowanych na słońce. To właśnie te zmiany skórne są bowiem najbardziej narażone na szkodliwe działanie promieni UVA i UVB. Nawet stosowanie kremów z filtrem nie do końca je chroni, bo należałoby nakładać nową porcję kremu praktycznie co kilka godzin, co raczej jest naprawdę rzadko stosowane.

Brodawki na szyi i innych częściach ciała pod baczną kontrolą

Niestety brodawki oraz pieprzyki mogą stosunkowo szybko zmienić się pod wpływem słońca, przekształcając się w poważne zmiany nowotworowe czyli na przykład czerniaka. Jednym ze sposobów przeciwdziałania jest ich wycinanie, co bardzo często jest zalecane przez dermatologów. Brodawki umiejscowione na częściach ciała mocno wyeksponowanych na działanie słońca, która dodatkowo często ulegają otarciu na przykład przez ubranie, lepiej usunąć zawczasu. Usuwanie brodawek jest całkowicie bezbolesne i prowadzone w warunkach ambulatoryjnych. Praktycznie od razu po usunięciu można wrócić do normalnego funkcjonowania, jest to tak mało inwazyjny zabieg.

Usuwanie brodawek Katowice

Usuwanie brodawek zapewnia dużo większe bezpieczeństwo, ponieważ wraz z wycięciem brodawki czy pieprzyka usuwa się tkanki, które mogą przekształcić się w komórki rakowe. Wycinanie pieprzyków i znamion to zatem najprostszy sposób profilaktyki czerniaka, dostępny tak naprawdę dla każdego w ramach ubezpieczenia NFZ lub w postaci zabiegów w prywatnej klinice.

Usuwanie brodawek Katowice cena

Cena usuwania brodawek lub pieprzyków w prywatnych klinikach nie jest duża i najczęściej zamyka się w kwocie około 500 – 800 zł. Właśnie tyle kosztuje zwiększenie bezpieczeństwa poprzez wycięcie niebezpiecznych znamion, które mogłyby przekształcić się w raka pod wpływem słońca i innych szkodliwych czynników.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Jak zyskać szczupłą sylwetkę?

Szczupłe ciało jest zdecydowanie bardzo atrakcyjne, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Każdy może je mieć, trzeba tylko wiedzieć, jak to osiągnąć. Na szczęście możliwości jest sporo.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kremy pod oczy dla różnych grup wiekowych

Kremy po oczy należy zawsze wybierać pod kątem działania na poszczególne problemy skórne (np. na cienie pod oczami, opuchliznę czy na zmarszczki). Każda grupa wiekowa charakteryzuje się innymi potrzebami, dlatego też kremy pod oczy dedykowane są osobom w różnym wieku. Umiejętnie dobrany krem doskonale podział na problemy skóry pod oczami. Wszystkie informacje dotyczące działania danego kosmetyku znajdziemy na jego etykiecie, dlatego zawsze przed zakupem dokładnie je przeczytajmy. To źródło informacji, które są niezbędne do tego, by zakup był udany. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak skutecznie walczyć z alergią na nikiel?

Alergia na nikiel jest jednym z najczęstszych problemów, z którymi osoby chore zgłaszają się do dermatologów. Nie jest ona niebezpieczna dla zdrowia, jednak znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie, wpływa na nasze samopoczucie i może znacząco obniżać poczucie naszej wartości. Z drugiej strony nikiel otacza nas zewsząd – jego obecność w codziennym życiu jest nie do wyeliminowania. Czy możliwe jest życie z alergią na nikiel? (więcej…)

Continue Reading

Trending