Connect with us

Zdrowie i Uroda

Przygotuj się do lata i usuń brodawki i pieprzyki

Ludzie uwielbiają przygotować się do wiosny i lata – przechodzą na dietę odchudzającą i szlifują swoją formę. Kupują nowe ubrania i buty, zaczynają zdrowo się odżywiać i pić więcej wody. Warto pamiętać jednak o tym, że przygotowania do wiosny i lata powinny zawierać w sobie również działania zmierzające nie tylko do poprawy wyglądu, ale też poprawiające zdrowie i bezpieczeństwo. Należą do nich na przykład badania pieprzyków i brodawek na ciele.

Zmiany skórne na szyi

Jakie zmiany skórne powinny być wyjątkowo szczegółowo badane i kontrolowane? Różnego rodzaju brodawki na szyi, pieprzyki na uszach oraz innych częściach twarzy, na dekolcie oraz nogach, oraz innych fragmentach ciała mocno wyeksponowanych na słońce. To właśnie te zmiany skórne są bowiem najbardziej narażone na szkodliwe działanie promieni UVA i UVB. Nawet stosowanie kremów z filtrem nie do końca je chroni, bo należałoby nakładać nową porcję kremu praktycznie co kilka godzin, co raczej jest naprawdę rzadko stosowane.

Brodawki na szyi i innych częściach ciała pod baczną kontrolą

Niestety brodawki oraz pieprzyki mogą stosunkowo szybko zmienić się pod wpływem słońca, przekształcając się w poważne zmiany nowotworowe czyli na przykład czerniaka. Jednym ze sposobów przeciwdziałania jest ich wycinanie, co bardzo często jest zalecane przez dermatologów. Brodawki umiejscowione na częściach ciała mocno wyeksponowanych na działanie słońca, która dodatkowo często ulegają otarciu na przykład przez ubranie, lepiej usunąć zawczasu. Usuwanie brodawek jest całkowicie bezbolesne i prowadzone w warunkach ambulatoryjnych. Praktycznie od razu po usunięciu można wrócić do normalnego funkcjonowania, jest to tak mało inwazyjny zabieg.

Usuwanie brodawek Katowice

Usuwanie brodawek zapewnia dużo większe bezpieczeństwo, ponieważ wraz z wycięciem brodawki czy pieprzyka usuwa się tkanki, które mogą przekształcić się w komórki rakowe. Wycinanie pieprzyków i znamion to zatem najprostszy sposób profilaktyki czerniaka, dostępny tak naprawdę dla każdego w ramach ubezpieczenia NFZ lub w postaci zabiegów w prywatnej klinice.

Usuwanie brodawek Katowice cena

Cena usuwania brodawek lub pieprzyków w prywatnych klinikach nie jest duża i najczęściej zamyka się w kwocie około 500 – 800 zł. Właśnie tyle kosztuje zwiększenie bezpieczeństwa poprzez wycięcie niebezpiecznych znamion, które mogłyby przekształcić się w raka pod wpływem słońca i innych szkodliwych czynników.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Dior perfumy damskie – kto je kupuje

Dior to marka kojarząca się z luksusem, a produkty są gustowne i ekskluzywne. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Akryl – sposób na trwały manicure

Zadbane i piękne dłonie to atrybut kobiecości. Kobiety chcą mieć również piękne i efektowne paznokcie. W tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego salonu stylizacji paznokci i zdecydować się na jedną z metod stylizacji. Jedną z popularniejszych jest wykorzystanie akrylu.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Sklep z bielizną – Gdzie udać się po idealny prezent dla partnerki?

Co prawda, Walentynki są już za nami, ale romantyczne prezenty są modne przez cały rok. Dlatego, jeżeli szukasz upominku dla swojej partnerki na urodziny lub z innej okazji powinieneś z pewnością postawić na coś zmysłowego, co sprawi, że poczuje się naprawdę wyjątkowo. Jeżeli brakuje Ci pomysłu na idealny prezent, zapoznaj się z poniższym tekstem!
(więcej…)

Continue Reading

Trending