Connect with us

Zdrowie i Uroda

Przygotuj się do lata i usuń brodawki i pieprzyki

Ludzie uwielbiają przygotować się do wiosny i lata – przechodzą na dietę odchudzającą i szlifują swoją formę. Kupują nowe ubrania i buty, zaczynają zdrowo się odżywiać i pić więcej wody. Warto pamiętać jednak o tym, że przygotowania do wiosny i lata powinny zawierać w sobie również działania zmierzające nie tylko do poprawy wyglądu, ale też poprawiające zdrowie i bezpieczeństwo. Należą do nich na przykład badania pieprzyków i brodawek na ciele.

Zmiany skórne na szyi

Jakie zmiany skórne powinny być wyjątkowo szczegółowo badane i kontrolowane? Różnego rodzaju brodawki na szyi, pieprzyki na uszach oraz innych częściach twarzy, na dekolcie oraz nogach, oraz innych fragmentach ciała mocno wyeksponowanych na słońce. To właśnie te zmiany skórne są bowiem najbardziej narażone na szkodliwe działanie promieni UVA i UVB. Nawet stosowanie kremów z filtrem nie do końca je chroni, bo należałoby nakładać nową porcję kremu praktycznie co kilka godzin, co raczej jest naprawdę rzadko stosowane.

Brodawki na szyi i innych częściach ciała pod baczną kontrolą

Niestety brodawki oraz pieprzyki mogą stosunkowo szybko zmienić się pod wpływem słońca, przekształcając się w poważne zmiany nowotworowe czyli na przykład czerniaka. Jednym ze sposobów przeciwdziałania jest ich wycinanie, co bardzo często jest zalecane przez dermatologów. Brodawki umiejscowione na częściach ciała mocno wyeksponowanych na działanie słońca, która dodatkowo często ulegają otarciu na przykład przez ubranie, lepiej usunąć zawczasu. Usuwanie brodawek jest całkowicie bezbolesne i prowadzone w warunkach ambulatoryjnych. Praktycznie od razu po usunięciu można wrócić do normalnego funkcjonowania, jest to tak mało inwazyjny zabieg.

Usuwanie brodawek Katowice

Usuwanie brodawek zapewnia dużo większe bezpieczeństwo, ponieważ wraz z wycięciem brodawki czy pieprzyka usuwa się tkanki, które mogą przekształcić się w komórki rakowe. Wycinanie pieprzyków i znamion to zatem najprostszy sposób profilaktyki czerniaka, dostępny tak naprawdę dla każdego w ramach ubezpieczenia NFZ lub w postaci zabiegów w prywatnej klinice.

Usuwanie brodawek Katowice cena

Cena usuwania brodawek lub pieprzyków w prywatnych klinikach nie jest duża i najczęściej zamyka się w kwocie około 500 – 800 zł. Właśnie tyle kosztuje zwiększenie bezpieczeństwa poprzez wycięcie niebezpiecznych znamion, które mogłyby przekształcić się w raka pod wpływem słońca i innych szkodliwych czynników.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Trudne początki, czyli o korzyściach z zainteresowania się ginekologią estetyczną

Trudne początki, czyli o korzyściach z zainteresowania się ginekologią estetyczną

Stara piosenka mówiąca o tym, że najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok, znakomicie pasuje do tego, czego doświadczamy w codziennym życiu. Bardzo często rezygnujemy z ogromnych możliwości tylko dlatego, że towarzyszy nam lęk przed podjęciem nawet nie ryzyka, ale próby. Taki schemat jest doskonale widoczny także wtedy, gdy mówimy o zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej. Na zmiany w narządach rodnych, które potrafią odebrać kobiecie radość ze współżycia i pewność siebie, ma przecież wpływ wiele czynników. Przebyte ciąże i porody to tylko niektóre z nich. Winne są również urazy mechaniczne i zmiany hormonalne, a przecież ginekologia estetyczna jest w stanie uporać się dziś z niemal każdym wyzwaniem. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Szybkie, efektywne i zdrowe odchudzanie… Czy to możliwe?

Odchudzanie jest złożonym procesem. Nierzadko zdarza się, że intensywne treningi na siłowni, restrykcyjna dieta i pilnowanie się na każdym kroku nie są w stanie zagwarantować Ci pożądanych efektów. Jak usprawnić odchudzanie i sprawić, aby zrzucanie nadprogramowych kilogramów było naprawdę bezbolesne? Sprawdź!

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak zyskać szczupłą sylwetkę?

Szczupłe ciało jest zdecydowanie bardzo atrakcyjne, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Każdy może je mieć, trzeba tylko wiedzieć, jak to osiągnąć. Na szczęście możliwości jest sporo.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending