Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jak poprawić koloryt cery – najlepsze sposoby na przywrócenie blasku skórze twarzy

Z biegiem czasu, skóra może tracić swój naturalny blask, staje się szara i matowa. Równomierny kolor skóry twarzy to oznaka zdrowia i nasza wizytówka, która świadczy o stylu życia. Jakie są przyczyny utraty kolorytu oraz jakie zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc przywrócić jej dawny blask?

Dlaczego skóra traci swój blask?

Równomierny koloryt skóry twarzy jest zazwyczaj oznaką zdrowia i ogólnej kondycji organizmu. Istnieje kilka ważnych czynników, które wpływają na stan naszej cery. 

 1. Zbilansowana dieta jest jednym czynników warunkujących zdrowy wygląd skóry. Właściwe odżywianie, czyli dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów, które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witaminy A, C i E oraz antyoksydanty pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji i zapewniają jej równomierny koloryt. 
 2. Nawilżenie organizmu – dla zdrowej skóry należy zadbać o właściwe nawodnienie i pamiętać o regularnym piciu wody. 
 3. Nadmierne opalanie może prowadzić do powstawania plam pigmentacyjnych, które przerywają równomierny koloryt skóry. Jeżeli twoja skóra ma jednolity kolor, prawdopodobnie jest dobrze chroniona przed szkodliwym działaniem promieni UV.
 4. Właściwa pielęgnacja jest ważnym elementem w trosce o zdrowy wygląd skóry. Regularne oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie i złuszczanie skóry mogą przyczynić się do utrzymania równomiernego kolorytu.

Jakie są przyczyny utraty kolorytu cery?

Skóra może tracić swój naturalny koloryt z wielu różnych przyczyn. 

 • Naturalne procesy starzenia – skóra naturalnie traci swój blask wraz z wiekiem. Zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, co prowadzi do utraty jędrności skóry, a tym samym do jej zmatowienia.
 • Ekspozycja na słońce – nadmierne opalanie może prowadzić do uszkodzenia skóry i utraty kolorytu. Promienie UV przyspieszają proces starzenia się skóry i mogą prowadzić do powstawania plam starczych.
 • Zanieczyszczenie środowiska – skażenie powietrza ma negatywny wpływ na skórę, przyczyniając się do utraty jej blasku. Szczególnie szkodliwe są cząsteczki PM2.5, które mogą przenikać do głębokich warstw skóry, powodując stany zapalne i przyspieszając proces starzenia się skóry.
 • Nieprawidłowe nawyki żywieniowe – przetworzona żywność, brak w diecie wystarczającej ilości warzyw i owoców oraz nadmierna ilość spożywanych kalorii będzie negatywnie wpływać na nasze zdrowie i stan cery.
 • Palenie tytoniu i nadmierne spożycie alkoholu jest przyczyną powstawania stresu oksydacyjnego i nadmiernej produkcji wolnych rodników, co ma negatywny wpływ na skórę.
 • Brak odpowiedniej pielęgnacji – codzienne oczyszczanie skóry, używanie kosmetyków dedykowanych cerze, dokładny demakijaż oraz regularne wizyty u kosmetologa – to podstawa troski o zdrowy wygląd skóry twarzy.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na poszarzałą cerę?

Medycyna estetyczna oferuje różnorodne zabiegi niwelujące problem utraty kolorytu skóry. W pierwszej kolejności warto jednak zadbać o podstawy, czyli zdrowy styl życia i odpowiednią pielęgnację. 

Zabiegi na poszarzałą skórę twarzy

 • Mikrodermabrazja – jest to nieinwazyjny zabieg, który polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Pomaga on w odnowie skóry, redukcji plam pigmentacyjnych oraz przywraca jej blask.
 • Peeling chemiczny – stosowanie kwasów na skórę pomaga w eksfoliacji (złuszczaniu) naskórka, co prowadzi do odnowy komórek skóry, a tym samym przywraca jej naturalny koloryt.
 • Mezoterapia – zabieg ten polega na wprowadzaniu do skóry składników odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy i minerały. W rezultacie, skóra staje się jędrniejsza, a jej koloryt jest poprawiony.
 • Laseroterapia – lasery mogą być wykorzystane do usunięcia zewnętrznych warstw skóry, które straciły swój koloryt. Po zabiegu nowe komórki skóry, które się regenerują, są zwykle jaśniejsze i mają lepszy koloryt.

 

Wybór odpowiedniego zabiegu zawsze powinien być skonsultowany z lekarzem medycyny estetycznej lub doświadczonym kosmetologiem. 

 

Więcej informacji z zakresu zabiegów medycyny estetycznej, nowinek kosmetologicznych i zdrowego stylu życia znajdziesz na portalu Find my Beauty Expert

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami – napisz do nas

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Laserowe usuwanie owłosienia – dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg dla każdego, kto chce pozbyć się niechcianych włosków. Poznaj wskazania do laserowego usuwania owłosienia.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Prywatny szpital kardiologiczny: przeczytaj, jeżeli stoisz przed wyborem opieki medycznej

Opieka kardiologiczna odgrywa kluczową rolę w diagnozowaniu, leczeniu i profilaktyce chorób serca. Prywatny szpital kardiologiczny jest miejscem, gdzie pacjenci mogą otrzymać kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Oferują one zaawansowane diagnostyczne procedury, innowacyjne terapie i wysoko wykwalifikowany personel medyczny, który skupia się na zdrowiu serca pacjentów. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak zwiększyć szanse powodzenia depilacji ud?

Jak zwiększyć szanse powodzenia depilacji ud?

Dzięki postępowi naukowemu, dziś możliwe jest pozbywanie się nadmiernego owłosienia ze wszystkich części ciała. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być więc to, że depilacja ud Wrocław nie jest wcale trudniejsza do przeprowadzenia niż depilowanie nóg i okolicy dolnej wargi. Warto jednak pamiętać o tym, że czym innym jest możliwość poddania się zabiegowi, a czym innym jego rzeczywista skuteczność. Ta w dużej mierze uzależniona jest od nas samych, a konkretnie – od tego, na ile poważnie podchodzimy do zaleceń pozabiegowych. (więcej…)

Continue Reading

Trending

meble tarasowe zobacz wiecej zobacz wiecje