Connect with us

Zdrowie i Uroda

USG 4D i jego specyfika

USG 4D i jego specyfika

USG trójwymiarowe w czasie rzeczywistym znane też jako USG 4D to badanie pozwalające na obserwowanie płodu, jego ułożenia oraz reakcji w konkretnym momencie. Dzięki temu na ekranie komputera można oglądać już nie zdjęcia, ale film pokazujący, jaka jest aktywność płodu w trakcie wykonywania badania. Wykonuje się je przede wszystkim po to, aby przyspieszyć diagnozę wad wrodzonych oraz niektórych chorób genetycznych.

To właśnie USG 4D jest niezastąpione wtedy, gdy pojawia się konieczność dokonania oceny przezierności karkowej. Pozwala to między innymi na szybką diagnostykę rozszczepu kręgosłupa. W oparciu o te badanie określa się również to, jak pracuje serce płodu. USG 2D nie pozwala na uzyskanie różnych projekcji poszczególnych struktur anatomicznych serca, w tym badaniu zaś dostęp do nich jest ułatwiony. Z punktu widzenia lekarza ważne jest również to, że mamy do czynienia z badaniem, dzięki któremu możliwe staje się przyjrzenie się płodowi z każdej strony. Badanie jest przy tym bezpieczne tak dla płodu, jak i dla ciężarnej.

Gdzie wykonać USG 4D?

Centrum Zdrowia Medfemina zaprasza na badanie USG. Sprawdź ofertę – USG 4D Wrocław.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Dior perfumy damskie – kto je kupuje

Dior to marka kojarząca się z luksusem, a produkty są gustowne i ekskluzywne. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Akryl – sposób na trwały manicure

Zadbane i piękne dłonie to atrybut kobiecości. Kobiety chcą mieć również piękne i efektowne paznokcie. W tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego salonu stylizacji paznokci i zdecydować się na jedną z metod stylizacji. Jedną z popularniejszych jest wykorzystanie akrylu.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Sklep z bielizną – Gdzie udać się po idealny prezent dla partnerki?

Co prawda, Walentynki są już za nami, ale romantyczne prezenty są modne przez cały rok. Dlatego, jeżeli szukasz upominku dla swojej partnerki na urodziny lub z innej okazji powinieneś z pewnością postawić na coś zmysłowego, co sprawi, że poczuje się naprawdę wyjątkowo. Jeżeli brakuje Ci pomysłu na idealny prezent, zapoznaj się z poniższym tekstem!
(więcej…)

Continue Reading

Trending