Connect with us

CIEKAWE

Metale rzadkie w skupie złomu

Obecnie skup metali może być całkiem niezłym interesem. Do niedawna na skup chodziło się głównie po to, aby oddać puszki, a całe grono ludzi niemających innego zajęcia, znosiło tam co popadnie, aby dostać marny grosz. Obecnie jednak sytuacja ulega zmianie.

Dlaczego „złomiarstwo” jest coraz bardziej opłacalne?

Zajęcie potocznie nazywane „złomiarstwem” staje się coraz bardziej dochodowe. Dzieje się tak z trzech powodów.

1) Odzysk surowców jest koniecznością
Unia Europejska wymusza na wszystkich członkach spełnianie odpowiednich norm, dotyczących odzysków surowców wtórnych. Metale się do wtórnego odzysku doskonale nadają, dlatego największy nacisk jest kładziony właśnie na nie.

2) Odzysk jest bardziej opłacalny niż wydobycie
Proces powstania metalu w takiej formie, w jakiej my go znamy jest czasochłonny oraz kosztowny. Kosztuje wydobycie rudy, jej wstępne oczyszczenie, wytop oraz późniejsza rafinacja. Jeśli mamy odpowiedni złom, możemy zmniejszyć koszty od 50-70%.

3) Rzadkie metale są cenne i coraz bardziej wykorzystywane
Współczesna technika oraz elektronika coraz częściej wykorzystują rzadkie metale, których w wyniku tego cena wzrasta. Pozyskanie ich ze złomu jest kuszące, a w wielu przypadkach koniecznością.

Rosnące ceny surowców

Wystarczy sprawdzić sobie, ile kosztują niektóre metale na giełdach surowców: nikiel cena 12 USD/kg lub bizmut cena 6 USD/kg, aby przekonać się, że surowcach tych drzemie potężny potencjał finansowy. Dotyczy to zarobku zarówno dla zbierających, jak i dla tych, którzy zajmują się skupem i pośrednictwem w handlu.

Oczywiście bizmut cena, którego wynosi ok. 18 zł/kg oraz nikiel cena, którego wynosi 36 zł/kg są tylko przykładami. Skupy zajmują się obecnie gromadzeniem różnych metali… i nie tylko.

Co opłaca się oddać do skupu?

Najbardziej opłacalne są metale szlachetne oraz rzadkie. Dla handlarzy niezwykle wartościowy jest uszlachetniany złom stalowy oraz niektóre elementy elektroniki, takie jak procesory oraz układy scalone. Jeśli chlelibyśmy zarobić na sprzedaży złomu o raz elektro-złomu powinniśmy wiedzieć, jakie surowce gdzie możemy znaleźć. Dla przykładu wiele metali rzadkich znajduje się w materiale, który raczej mało kto kojarzy ze złomem, a mianowicie w elementach elektronicznych.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

​​Wygodny pokój dwuosobowy Wrocław na weekend!

Jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu w towarzystwie bliskiej osoby, to pokój dwuosobowy Wrocław może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Miasto to pełne uroku i atrakcji, które można odkrywać we dwoje, tworząc niezapomniane wspomnienia. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Gdzie jechać na obóz?

Czas tak szybko leci, że człowiek niedawno co witał rok szkolny, a tu już za kilka dni przyjdzie się z nim oficjalnie pożegnać. Nadchodzi czas letniego wypoczynku. Urlop już od dawna jest zaplanowany. Każdy z wielką radością oczekuje na rodzinny wypoczynek. Dorośli mogą również pomyśleć o tym, aby dzieciom zaplanować obóz żeglarski 2023 lub też inny wyjazd zorganizowany. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

zobacz wiecje zobacz zobacz wiecje