Connect with us

CIEKAWE

Okna plastikowe od A do Z. Produkcja okien PCV

Kupując okna plastikowe najlepiej skorzystać z doświadczenia fachowców i udać się do dobrego salonu okien. Na podstawie podanych wymiarów obsługa przedstawi wstępną wycenę a oo profesjonalnym zdjęciu wysokości i szerokości okien cena produktu końcowego zostanie doprecyzowana. Po wypłaceniu zaliczki rozpoczyna się produkcja – przekonaj się jak krok po kroku powstają twoje okna!

Nie taki polichlorek winylu straszny

Ramy okien plastikowych konstruowane są z tworzywa zawierającego polichlorek winylu. Niesłusznie związek ten owiany jest złą sławą. Obecne standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska regulują produkcję materiałów nietoksycznych i nie zagrażających zdrowiu człowieka oraz otoczeniu. Dzięki rozwojowi inżynierii materiałowej możemy cieszyć się ramami o wysokiej trwałości w bardzo dobrej cenie.

Cięcie i profilowaniie

Produkcja okien PCV rozpoczyna się od cięcia komponentów plastikowych i stalowych – proces produkcyjny zakłada indywidualne podejście do każdego zamówienia. Wysoką precyzję cięcia zapewnia wykorzystanie sprzętu zautomatyzowanego, pracującego według wygranych do urządzenia plików zawierających wymiary okien. Następnie wykonywane jest profilowanie. Przygotowywane są niezbędne otwory pod śruby lub klamki. Dopiero na tym etapie części długie ramy składa się na kształt ramy. Poszczególne elementy łączy się poprzez zgrzewanie. W przypadku standardowych okien prostokątnych stosuje się przemysłowe zgrzewarki czterogłowicowe. Trudniejsze do ukształtowania są ramy o nietypowych kształtach – zgrzewanie wymaga systemów jednogłowicowych i doświadczonego operatora. Większe wymagania produkcyjne przekładają się oczywiście na końcowa cenę okien. Ostatnie prace w obrębie ram okiennych dotyczą usunięcia nalewek plastiku.

Szklenie

Etap szklenia stanowi jeden z bardziej istotnych etapów produkcji okien plastikowych. Proces wymaga wysokiej precyzji. Wszelkie niedoskonałości są wychwytywane w procesie kontroli jakości, ponieważ braki szczelności są niedopuszczalne. Obecnie popularne jest szklenie systemem dwukomorowym. To rozwiązanie zapewnia doskonałe właściwości akustyczne i ograniczające utratę ciepła, które są bardzo pożądane przez klientów.

Decydując o zakupie okien plastikowych wybieramy mądrze – nieco wyższa cena renomowanego producenta przełoży się z pewnością na dbałość o każdy etap produkcji i pozwoli cieszyć się oknami przez długie lata.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

​​Wygodny pokój dwuosobowy Wrocław na weekend!

Jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu w towarzystwie bliskiej osoby, to pokój dwuosobowy Wrocław może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Miasto to pełne uroku i atrakcji, które można odkrywać we dwoje, tworząc niezapomniane wspomnienia. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Gdzie jechać na obóz?

Czas tak szybko leci, że człowiek niedawno co witał rok szkolny, a tu już za kilka dni przyjdzie się z nim oficjalnie pożegnać. Nadchodzi czas letniego wypoczynku. Urlop już od dawna jest zaplanowany. Każdy z wielką radością oczekuje na rodzinny wypoczynek. Dorośli mogą również pomyśleć o tym, aby dzieciom zaplanować obóz żeglarski 2023 lub też inny wyjazd zorganizowany. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

zobacz wiecje zobacz wiecje zobacz