Connect with us

Dom i Wnętrze

Zabudowa altany przed wiatrem – co wykorzystać?

Funkcjonalna zabudowa altany przed wiatrem to element, który warto przemyśleć przed rozpoczęciem sezonu ogrodowego czy tarasowego. Wykorzystanie altany jest dzisiaj powszechne – rozwiązanie to ma wiele zalet i znacząco podnosi estetykę otoczenia. Jakie rozwiązania w przypadku altany wykorzystać, aby odpoczywać wygodniej?

Funkcjonalna zabudowa altany przed wiatrem i słońcem

Nowoczesne altany ogrodowe to praktyczna forma zadaszenia, która pozwala na korzystanie z uroków lata nawet w najbardziej upalne dni. Altany w formie pergoli mogą być wykorzystywane zarówno na tarasach, jak i w ogrodach – ich modułowa konstrukcja pozwoli na precyzyjne wyznaczenie przestrzeni wypoczynkowej. Jak osłonić taras przy pomocy pergoli?

Nowoczesne altany ogrodowe wznoszone są z elementów aluminiowych – konstrukcja jest stabilna, zabezpieczona przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Na jej szczycie znajduje się ruchomy dach wykonany z aluminiowych lameli – mogą się one obracać wokół własnej osi. Tak skonstruowany dach pozwala na decydowanie o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Altanki posiadają również zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie deszczówki poza obręb tarasu. Zabudowa altany przed wiatrem to dodatkowe zagadnienie, którym warto się zainteresować – dzięki odpowiednim elementom możliwe stanie się podniesienie komfortu wypoczynku.

Zabudowa altany przed wiatrem – funkcjonalne rolety i ścianki

Zabudowa altany przed wiatrem możliwa jest poprzez wykorzystanie dedykowanych rolet bocznych i ścianek frontowych. Rozwiązanie takie pozwala nie tylko na większą ochronę przed silniejszymi podmuchami wiatru, ale również na większą prywatność. Rolety tworzone są z trwałej przędzy tekstylnej, zabezpieczonej przed ścieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi czy działaniem zmiennych warunków atmosferycznych.

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Ścianki na taras – nowoczesne pergole przy domu

Nowoczesne pergole widać coraz częściej w polskich ogrodach i na tarasach. Ścianki na taras cenione są przede wszystkim za trwałość, ale też niebanalny wygląd. Czy pergola wpłynie na jakość odpoczynku? Jak zmieni się odbiór tarasu po postawieniu pergoli? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Smaczne przetwory domowe

Lato i wczesna jesień to idealna pora na to, aby stworzyć domowe przetwory. Będą one nie tylko wspomnieniem lata w czasie zimy, ale też pozwolą na uzupełnienie niedoborów witamin i mikroelementów w czasie chłodniejszych dni. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Filtry wody do dzbanków Dafi

 

Filtry wody do dzbanków Dafi są jednymi z popularniejszych filtrów dostępnych na całym rynku. To światowa marka, która dokłada największych starań aby wszystkie jej produkty były perfekcyjne w każdym calu. Dafi namawia do korzystania z dobroci, która płynie z picia wody kranowej. To ekologia, oszczędność pieniędzy i wygoda dostępności wysokiej jakości wody pitnej przez 24 godziny na dobę. (więcej…)

Continue Reading

Trending

Czarna meblościanka Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/