Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować kuchnię w bloku?

Małe, ale własne. Posiadanie własnego, nawet małego mieszkania na osiedlu może sprawić nieskrywaną radość. Podejdźmy w odpowiedni sposób do aranżacji całej, dostępnej powierzchni. Jak zaprojektować kuchnię w małym mieszkaniu? Oto kilka cennych podpowiedzi.

Maksymalnie wykorzystana przestrzeń

Kuchnia, nawet w takim małym mieszkaniu, może stać się niezwykle klimatycznym miejscem, gdzie każdego dnia będziemy przygotować wykwintne potrawy. Jeżeli zastanawiamy się jak zaprojektować kuchnię w takim miejscu, to musimy wiedzieć, że odpowiedź jest bardzo prosta – z maksymalnym wykorzystaniem dostępnej powierzchni. Nie pozwalajmy sobie na coś takiego jak puste kąty, czy też niewykorzystana przestrzeń pomiędzy szafkami. Pamiętajmy o umożliwieniu swobodnej komunikacji w taki sposób, aby każdy centymetr dostępnej powierzchni został w prawidłowy sposób, dobrze wykorzystany na (tylko!!) potrzebne rzeczy.

Jak zaprojektować kuchnię z jadalnią?

Skoro mamy do wyboru małą kuchnię, to na pewno nie starczy tam miejsca na stolik i na zorganizowanie czegoś na kształt jadalni. Błąd! Wszystko da się zorganizować, o ile zadbamy o wykorzystanie odpowiednich rozwiązań. Zamiast tradycyjnego stolika, postawmy na blat, który przykręcany jest do ściany. W dowolnym momencie będzie można go wykorzystać, dostawiając do niego składane krzesła. W ten oto sposób, za pomocą krótkich, szybkich ruchów, będzie można w małej kuchni stworzyć coś na kształt jadalni. Mała kuchnia pozwala na wykorzystanie wielu możliwości. 

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Jakich błędów unikać wybierając kafle?

Jakich błędów unikać wybierając kafle?

Bez względu na to, czy o zakupie kafelków myślimy w kontekście odwiedzenia sklepu internetowego, czy stacjonarnego, powinniśmy unikać kilku błędów. Które z nich są popełniane najczęściej, a tym samym powinny być w szczególny sposób brane pod uwagę? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy warto kupić drzwi balkonowe przesuwne?

Nowy dom oferuje wiele nowych możliwości. To również budynek, który od inwestora wymaga podjęcia wielu nowych decyzji. M.in. tych odnoszących się do drzwi, jakie będą wychodzić na taras. Warto poddać analizie drzwi balkonowe przesuwne. Czy warto je faktycznie zakupić dla siebie?  (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zabudowa altany przed wiatrem – co wykorzystać?

Funkcjonalna zabudowa altany przed wiatrem to element, który warto przemyśleć przed rozpoczęciem sezonu ogrodowego czy tarasowego. Wykorzystanie altany jest dzisiaj powszechne – rozwiązanie to ma wiele zalet i znacząco podnosi estetykę otoczenia. Jakie rozwiązania w przypadku altany wykorzystać, aby odpoczywać wygodniej? (więcej…)

Continue Reading

Trending

rozkładane stoły tarasowe ogrodowe leżaki leżak taras