Connect with us

CIEKAWE

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – najważniejsze informacje

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest techniką gwarantującą wysoką jakość i nienaganną estetykę manicure’u. Dzięki niej paznokcie stają się niesamowicie trwałe i zaczynają się odznaczać wysoką odpornością na złamania i inne uszkodzenia. Akryl nie niszczy przy tym płytki. Tym właśnie różni się od klasycznych tipsów.

Jakie są odmiany akrylu?

Do wykonania paznokci akrylowych używa się specjalnej mieszanki trzech podstawowych produktów: wybranego płynu, primera (ma on za zadanie utwardzić warstwę) oraz akrylu. Akryl występuje na rynku w trzech podstawowych odmianach. Może być wolnoschnący, szybkoschnący albo bezwonny. Który jego rodzaj zadziała zatem najlepiej i po który warto by było sięgnąć?

Osobom początkującym zwykle poleca się akryle wolnoschnące, które nie utwardzają się zbyt szybko, dzięki czemu dają więcej czasu na dokładnie wymodelowanie paznokci. Akryle szybkoschnące dla osób doświadczonych będą natomiast wygodniejsze w użyciu. Z kolei te bezwonne, niemające żadnego aromatu, dedykuje się paniom, które źle znoszą intensywne zapachy.

Jak wykonać paznokcie akrylowe?

Z metody akrylowe zdobienia paznokci można skorzystać samodzielnie, o ile tylko dysponuje się odpowiednim sprzętem. Zabieg rozpoczyna się przygotowaniem płytki paznokci. Należy ją skrócić, delikatnie przypiłować i przede wszystkim dokładnie zmatowić. Skórki powinny zostać odsunięte lub wycięte. W żadnym wypadku nie mogą one nawet delikatnie nachodzi na płytkę.

W pierwszym kroku – jeśli tylko chce się to zrobić – można przedłużyć paznokcie poprzez naklejenie na nie tipsów i ich późniejsze wypiłowanie bądź delikatne skrócenie. Sam akryl nie powinien być natomiast nakładany na paznokcie w swojej czystej postaci. Należy wymieszać go ze specjalnym płynem i dopiero wtedy pokryć mieszanką wszystkie płytki. Akryl sam zdoła się na nich utwardzić po kilku lub kilkunastu minutach.

Jak usunąć manicure akrylowy?

W przeciwieństwie do paznokci hybrydowego akurat metoda akrylowa zdobienia paznokci nie sprawia większych problemów podczas usuwania manicure’u. Bardzo szybko można go ściągnąć z pomocą acetonu lub zawierającego go płynu. Wystarczy pomoczyć w nim paznokcie przez pół godziny, a następnie odsunąć akrylową warstwę drewnianym patyczkiem.

Paznokcie akrylowe można też ściągnąć wyłącznie przy użyciu samego pilniczka. Nie jest to jednak prosta metoda, tak więc nie poleca się jej osobom początkującym. Jeżeli jednak jakaś kobieta zechce ją zastosować, powinna pamiętać o tym, by po usunięciu akrylu wyrównać płytkę i raz jeszcze ją oczyścić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Jazda konna dla początkujących

Jazdy na koniu należy się nauczyć. Jej opanowanie wcale nie jest łatwe. Nie sztuką jest jeździć na koniu. Sztuką jest nawiązanie nici porozumienia ze zwierzęciem w taki sposób, aby to zechciało nas słuchać. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Jak podejść do kwestii rozwodu?

Spraw rozwodowych w Polsce jest coraz więcej – wynika to nie tylko z danych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, ale też przez samych prawników. Rozwody dotykają par zarówno z dłuższym stażem małżeńskim, jak i tych, które w związkach formalnych pozostają od kilku lat. Czy obecność adwokata podczas rozwodu jest konieczna? Jak znaleźć dobrego adwokata? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Bokserki na walentynki – Pomysł na prezent

Niedługo lubiane, szczególnie przez pary, święto. Mowa tu o Walentynkach. Artykuł kierujemy do Pań, które chcą zrobić trafiony prezent swojemu ukochanemu na tę niepowtarzalną okazję. Bokserki na walentynki to bez wątpienia świetny pomysł, aby obdarować ukochaną przez nas osobę. (więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….