Connect with us

Zdrowie i Uroda

Akryl – sposób na trwały manicure

Zadbane i piękne dłonie to atrybut kobiecości. Kobiety chcą mieć również piękne i efektowne paznokcie. W tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego salonu stylizacji paznokci i zdecydować się na jedną z metod stylizacji. Jedną z popularniejszych jest wykorzystanie akrylu.

Jak powstaje paznokieć akrylowy?

Akryl jest formą punktową. Metoda akrylowa zdobienia paznokci wymaga wprawy, gdyż jest to produkt szybkoschnący. Do stworzenia paznokcia o odpowiednim kształcie potrzebny jest specjalny proszek akrylowy i substancja ciekła, czyli liquid. Trwałość metody zapewnia primer, czyli wytrawiacz. Zwiększa on przyczepność produktu do naturalnej płytki paznokcia.

Aby utworzyć kulę, z której następnie formuje się paznokieć, należy zamoczyć odpowiedni pędzelek w liquidzie, a następnie połączyć go z proszkiem. Powstałą kulkę rozprowadza się szybkim i pewnym ruchem w celu uformowania paznokcia.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – jaki akryl wybrać?

Standardowy podziała to akryl kolorowy i bezbarwny. Jednak pod względem struktury i zapachu, akryl dzieli się na: wolnoschnący, szybkoschnący, bezwonny.

Akryl wolnoschnący polecany jest dla kobiet, które chcą rozpocząć przygodę z akrylem w domowym zaciszu – samodzielnie. Masa zastyga dużo wolniej, stąd uformowanie paznokcia jest łatwiejsze i można dłużej nanosić poprawki. Jego zaletą jest również łatwe piłowanie. Paznokieć taki jest bardziej podatny na formowanie, a jego powierzchnia jest elastyczna.

Akryl szybkoschnący przeznaczony jest dla profesjonalistek. Masa szybko wysycha, stąd konieczna jest już wprawiona ręka, by szybko uformować niezbędny kształt i nadać formę. Tutaj konieczne jest wyczucie odpowiednich proporcji, gdyż pod warstwą mogą tworzyć się pęcherzyki powietrza, a wtedy akryl będzie odpryskiwał.

Akryle bezwonne nie mają z kolei charakterystycznego zapachu, który nie zawsze odpowiada klientkom salonu. Masa schnie dużo wolniej, stąd paznokcie takie można dłużej formować.

Zalety paznokci akrylowych

Paznokcie akrylowe są trwałe. Dlatego kobiety często decydują się właśnie na ten rodzaj stylizacji. Panie, które chcą zmienić kształt paznokcia, mogą nadać im odpowiednią formę za pomocą akrylu. Ponadto metoda akrylowa zdobienia paznokci to doskonały sposób na ochronę naturalnej płytki. Paznokcie są odporne na uszkodzenia i nie niszczą się podczas wykonywania prac ręcznych.

Za pomocą metody akrylowej zdobienia paznokci każda kobieta może cieszyć się trwałym manicure i pięknymi zdobieniami, które nadają jej odpowiedniego charakteru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Laserowe usuwanie owłosienia – dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg dla każdego, kto chce pozbyć się niechcianych włosków. Poznaj wskazania do laserowego usuwania owłosienia.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak zwiększyć szanse powodzenia depilacji ud?

Jak zwiększyć szanse powodzenia depilacji ud?

Dzięki postępowi naukowemu, dziś możliwe jest pozbywanie się nadmiernego owłosienia ze wszystkich części ciała. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być więc to, że depilacja ud Wrocław nie jest wcale trudniejsza do przeprowadzenia niż depilowanie nóg i okolicy dolnej wargi. Warto jednak pamiętać o tym, że czym innym jest możliwość poddania się zabiegowi, a czym innym jego rzeczywista skuteczność. Ta w dużej mierze uzależniona jest od nas samych, a konkretnie – od tego, na ile poważnie podchodzimy do zaleceń pozabiegowych. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – zapomnij o maszynkach i golarkach!  

Depilacja laserowa potrafi sprawić, że zapomni się o tradycyjnych metodach depilacji. Już nigdy szukania nowych, lepszych maszynek i hipoalergicznych pianek na swoją podrażnioną skórę! Dzięki depilacji laserowej włosy już nigdy nie wyrosną z powierzchni skóry co oznacza, że do końca życia będzie idealnie gładka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://godrejmeridien-gurgaon.com https://bilgoraj.com.pl/pl/651_materialy-partnera/31485_ile-wynosza-skladki-na-ubezpieczenie-oc.html https://lekkie-pioro.pl/ubezpieczenie-szkolne-bez-tajemnic/