Connect with us

CIEKAWE

Menu na urodziny dziecka.

Przyjęcie urodzinowe to radosny czas dla dziecka. Chętnie zaprasza swoich kolegów i koleżanki na to wydarzenie. Dla rodziców to moment przygotowań, pomysłów jak dobrze zorganizować imprezę. Jednym z zagadnień, któremu warto poświęcić więcej czasu, jest menu.

Alergie i nietolerancje pokarmowe

Przed przygotowywaniem jadłospisu na urodziny dziecka warto zaczerpnąć informacji o alergiach uczestników imprezy. Rodzice zwykle wcześniej o tym mówią. Dzięki temu wiemy co przygotować dla kogoś, kto ma uczulenie na dany składnik. Taka wiadomość jest niezwykle istotna, chcemy przecież by każdy, dobrze się czuł oraz miał co zjeść.

Obecnie produkty dla alergików możemy dostać w każdym większym sklepie. Jeżeli będziemy mieli problem, warto udać się sklepów z żywnością ekologiczną. Poza zakupami otrzymamy także odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące danej nietolerancji pokarmowej.

Jaki rodzaj potraw przygotować?

Urodziny dziecka to czas, kiedy pociechy mają pozwolenie na jedzenie łakoci. Nie powinniśmy jednak na tym poprzestawać. Słodycze to przekąska, którą nie możemy zastępować innych posiłków dlatego, jeżeli planujemy podać obiad, to nie stawiamy słodkości od razu na stole. Zaczekajmy raczej z tym do czasu zjedzenia pierwszego posiłku.

Obiad powinien składać się z klasycznych rzeczy, które lubią maluchy. Najpopularniejsze są nuggetsy z kurczaka bądź indyka. Jeśli urodziny dziecka mają trwać krótko, a my przewidujemy same przekąski, wtedy warto zaserwować pełne witamin koreczki owocowe, małe kolorowe kanapki, mini pizze, domowe lody oraz galaretki. Malutkie babeczki czy ciasteczka także będą chętnie jedzone przez uczestników przyjęcia. Odpowiednia dekoracja zachęci dzieci do konsumpcji.

Napoje na przyjęciu.

Na urodzinach dziecka zdarzają się napoje gazowane i mocno słodzone. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Lepiej podać takie, które są zdrowe, ale i smaczne. Wybór jest naprawdę duży. Możemy przygotować wody smakowe, dodając do nich miętę, wybrane owoce sezonowe lub egzotyczne. Będzie i zdrowo, i kolorowo. Dobrym pomysłem jest także herbata czy koktajle. Podajmy je w kubkach z bajkowym motywem, udekorowane owocami.

Przygotowywanie potraw i napojów na urodziny dziecka to duże wyzwanie. Poza smakiem liczy się wygląd oraz sposób podania. Musimy zadbać o to, by nasze menu było smaczne, zdrowe i pełne kolorów. Warto nadać przekąskom bajkowe nazwy np. koktajl księżniczki, przekąska podróżnika, szaszłyk bohatera. To sprawi, że będą się one wydawały jeszcze atrakcyjniejsze i chętniej zjadane.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

​​Wygodny pokój dwuosobowy Wrocław na weekend!

Jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu w towarzystwie bliskiej osoby, to pokój dwuosobowy Wrocław może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Miasto to pełne uroku i atrakcji, które można odkrywać we dwoje, tworząc niezapomniane wspomnienia. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Gdzie jechać na obóz?

Czas tak szybko leci, że człowiek niedawno co witał rok szkolny, a tu już za kilka dni przyjdzie się z nim oficjalnie pożegnać. Nadchodzi czas letniego wypoczynku. Urlop już od dawna jest zaplanowany. Każdy z wielką radością oczekuje na rodzinny wypoczynek. Dorośli mogą również pomyśleć o tym, aby dzieciom zaplanować obóz żeglarski 2023 lub też inny wyjazd zorganizowany. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz wiecje skrzynia ogrodowa zobacz wiecje