Connect with us

Dom i Wnętrze

Znajdź piękny parasol na taras

Kupno parasola ogrodowe na taras czy do ogrodu nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Zmieniają się jednak powody, dla których chcemy posiadać taki produkt  strefie relaksu. Do niedawna głównym czynnikiem była oczywiście chęć odpoczynku w cieniu. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwości promieniowania UV.

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Nowoczesne parasole ogrodowe w niczym nie przypominają parasoli oferowanych 10-15 lat temu. Współcześnie zmieniony został zarówno design, jak i materiały wykorzystane do tworzenia parasola. Dawniej stelaże tworzono z plastiku, który pod wpływem zmiennej auty pękał, był podatny na odkształcenia. Dzisiaj stosowane jest przede wszystkim lekkie, antykorozyjne aluminium, zabezpieczone przed działaniem wilgoci, pojawianiem się rdzy. Stelaż osadzany jest na ruchomej stopie, która pozwala na jego rotowanie wokół własnej osi.

Czasza, która chroni przed słońcem i deszczem

Elementem, który wzbudza wiele uwagi jest czasza parasola. Czasze mogą mieć bok o długości dochodzącej do 4 metrów! Tak duża powierzchnia pozwala na zacienienie dużego obszaru wypoczynkowego. Do tworzenia czasz wykorzystywane są tkaniny syntetyczne o właściwościach wodoodpornych – dzięki temu mogą tak samo skutecznie chronić przed silnym słońcem, jak i deszczem. Parasol boczny ogrodowy wyposażony jest również w sprężyny naciągowe, których zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniej pozycji tkaniny.

Aby móc bezpiecznie osadzić parasol na tarasie czy w ogrodzie niezbędna będzie również podstawa. Do wkopania w ziemię najlepiej sprawdzą się podstawy z włókna szklanego, odpornego na uszkodzenia, wilgoć. Na tarasach warto zastosować podstawy z niewielkimi kółkami, które pozwolą na bezproblemowe przesuwanie parasola po gładkiej powierzchni.

Dom i Wnętrze

Stwórz swoje miejsce wypoczynku z meblami balkonowymi

Stwórz swoje miejsce wypoczynku z meblami balkonowymi

Zgiełk miasta, codzienny pośpiech i brak przestrzeni do oddychania. W takich realiach zaczynamy doceniać każdy kącik spokoju, jaki możemy sobie zagwarantować. Jednym z takich miejsc może stać się balkon – pod warunkiem, że wyposażymy go w odpowiednie meble balkonowe.

Mała przestrzeń, duże możliwości

Choć wielu z nas dysponuje niewielką przestrzenią balkonową, to z odpowiednimi meblami można stworzyć prawdziwe małe królestwo relaksu. Ważne jest, aby wybierać meble dopasowane do wielkości i kształtu balkonu oraz naszych indywidualnych potrzeb.

Trwałość przede wszystkim

Wybierając meble balkonowe, warto zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane. Powinny być one odporne na działanie czynników atmosferycznych, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu czystości. W końcu balkon to miejsce, gdzie chcemy się relaksować, a nie spędzać czas na ciągłym czyszczeniu.

Inspiracje na wyciągnięcie ręki

Jeżeli nie wiesz, jakie meble wybrać, odwiedź gardenspace.pl. To miejsce, gdzie znajdziesz szeroki wybór różnorodnych mebli balkonowych, które wpasują się w każdą estetykę i styl życia.

Pamiętaj, że balkon to nie tylko dodatkowa przestrzeń w Twoim mieszkaniu, ale także miejsce, które może stać się Twoją oazą spokoju w sercu miasta. Warto więc zadbać o to, by był on jak najbardziej funkcjonalny i przytulny.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować praktyczną kuchnię?

Kuchnia to przestrzeń, która ma umożliwiać wygodne gotowanie i przygotowywanie posiłków. Jej zaaranżowanie jest kluczowe dla komfortu użytkowników. Dzisiaj jednak zwraca się też uwagę na estetykę i wygląd. Jak zaaranżować kuchnię, by była miejscem przyjaznym użytkownikom i pięknym w odbiorze? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie tworzone na indywidualne zamówienie

Wykreowanie niebanalnej i funkcjonalnej kuchni jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki meblom tworzonym na zamówienie można stworzyć miejsce, w którym gotowanie przychodzi z łatwością. Meble tworzone na wymiar wybierane są przez coraz większą ilość Polaków! Co warto o nich wiedzieć?

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://artexint.com.pl/melasma-odkryj-naturalne-sposoby-na-przebarwienia-skory/ zobacz zobacz