Connect with us

Dom i Wnętrze

Ogród zaaranżowany zgodnie z najnowszymi trendami

Dzisiaj ogród to nie tylko miejsce, gdzie możemy zachwycać się wypielęgnowanymi rabatami i kwitnącymi kwiatami. Ogrody spełniają obecnie więcej ról. Przede wszystkim jest to przestrzeń, gdzie możemy się relaksować, spożywać posiłki, uprawiać sport. Wiosna i lato to idealny czas, aby krytycznie spojrzeć na przydomową przestrzeń wypoczynkową i zastanowić się, jakie elementy warto  w niej wykorzystać. Wiele inspiracji podsuwają sami producenci mebli!

Ogród pięknie zaaranżowany

Czego potrzeba do stworzenia funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie? Okazuje się, że wystarczą… piękne meble ogrodowe, dopasowane do naszych potrzeb. Te najlepiej wybierać w ofercie topowych producentów. Zaproponują nam oni piękne kolekcje zaprojektowane przez doświadczonych projektantów. Co jednak znacznie ważniejsze: meble takie tworzone są z materiałów o wysokiej odporności na zmienne warunki pogodowe. W praktyce oznacza to, że nie są podatne na działanie wilgoci, wnikanie kurzu, działanie silnego promieniowania słonecznego. Zastosowanie materiałów takich jak technorattan czy aluminium pozwoliło też na znaczne zmniejszenie wagi mebla.

Postaw na piękny design i stwórz stylowe miejsce wypoczynku

Coraz więcej osób zwraca uwagi na trendy, również w ogrodzie. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się minimalistyczne meble ogrodowe. Trend ten doskonale znany jest z wnętrz naszych domów: stonowane kolory, proste, geometryczne linie. Minimalistyczne meble ogrodowe pięknie wyglądać będą w otoczeniu zieleni i kwiatów i stworzą idealne miejsce do wypoczynku. Chcąc nadać takim meblom nieco charakteru możemy wykorzystać kontrastowe poduszki, pledy. Warto również pomyśleć o odpowiedniej ochronie przed słońcem – cień zapewni nam parasol ogrodowy z licznymi punktami regulacji.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Znajdź piękny parasol na taras

Kupno parasola ogrodowe na taras czy do ogrodu nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Zmieniają się jednak powody, dla których chcemy posiadać taki produkt  strefie relaksu. Do niedawna głównym czynnikiem była oczywiście chęć odpoczynku w cieniu. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwości promieniowania UV.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać dobre materace do spania?

Obserwując rynek na pewno zauważymy, że do wyboru mamy najróżniejsze łóżka do swojej sypialni. Jak pośród tylu wspaniałych modeli wybrać najbardziej idealne, wygodne łóżko, które wpasuje się do wnętrz naszej sypialni? A jak wybrać dobre materace do spania, które zapewnią nam komfortowy sen?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Relaks blisko domu – zorganizuj przestrzeń ogrodu

Jak sprawić, aby nasz ogród stał się miejscem wypoczynku dla wszystkich domowników? Okazuje się, że nie jest to trudne. Wybierając odpowiadające nam meble ogrodowe oraz liczne dodatki bez trudu zaaranżujemy miejsce do relaksu, z którego będziemy korzystać, kiedy przyjdzie nam na to ochota.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending